Beaver (Utah) UFO – najwyższej jakości nagranie UAP jakie mamy?

Materiał filmowy przedstawiający UFO z Utah został nakręcony przez Sama Chorteka i Jimmiego Chappie. Wydarzenie miało miejsce w październiku 2016 koło miasta Beaver – kilka godzin drogi od Strefy 51.

Mężczyźni nagrywali tzw. B-roll, czyli dodatkowy materiał do filmu dokumentalnego. Wśród wielogodzinnych kadrów krajobrazu udało im się uchwycić UAP, poruszający się z ogromną prędkością.

Coś, co z pozoru wygląda jak nic bardziej fascynującego niż przypadkowa mucha, która załapała się w kadr, jest obecnie dostępne do otwartej analizy, bo autorzy udostępnili surowy plik do pobrania.

Utah UFO – wywiad z autorem filmu

„Pracowałem dla przemysłu filmowego, nagrywając ujęcia w okolicy Beaver, Utah. To ujęcie [UAP] zostało nagrane około dwie godziny drogi na północ od granicy z Nevadą.” – tłumaczy Sam Chortek, kierownik produkcji.

„Ja i mój operator szukaliśmy epickich miejsc do B-rolla – ustawiliśmy drona, zrobiliśmy kilka naprawdę niezłych ujęć. Znajdowaliśmy się może 4000 – 5000 stóp od drona [1,2 -1,5 km – przyp. tłum.]. Niczego nie słyszeliśmy i niczego nie widzieliśmy.” – relacjonuje Chortek i dodaje: „Coś, co porusza się z taką prędkością powinno moim zdaniem wydawać jakiś dźwięk.”

„W nocy wróciliśmy do pokoju hotelowego, jedliśmy kolację, a mój operator drona zaczął przkopywać się przez materiał filmowy. Robiliśmy to co noc, żeby upewnić się czy wszystko wyszło w porządku.

W pewnym momencie przyszedł do nas z totalnie białą twarzą mówiąc: chłopaki, totalnie nie rozumiem co właśnie widziałem, ale złapaliśmy w kadrze jakieś chore g***no.

Poszliśmy do jego pokoju rzucić okiem na dysk twardy. Kiedy pokazał nam ujęcie – to było jakieś 60 klatek na sekundę – musieliśmy je zobaczyć w jak największym spowolnieniu – dosłownie klatka po klatce. Ale nie było opcji, żeby coś przy nim kombinował, to był surowy materiał.”

„Jeśli odpowiednio spowolnisz wideo, zauważysz, że to coś zmierza od strony gór, w dół doliny, a potem skręca. Skręca i leci prosto. Coś, co porusza się z taką prędkością i skręca z taką prędkością wydaje się po prostu niewiarygodne.

Patrzyliśmy na mapy google i sprawdziliśmy odległość od gór, w których widać pierwsze ujęcia obiektu. Odległość wynosi jakieś 3,5 mil (ok 5,6 km – przyp.tłum.) od miejsca, w którym byliśmy. Tymczasem ten obiekt znajduje się tuż przy dronie w przeciągu sekundy. Nic co posiadamy nie lata z prędkością 3,5 mil na sekundę.

Wiesz, widzisz te obiekty wszędzie, nawet w CNN mówią o myśliwcach, które je widują. Te eliptyczne kształty.. to wydawało się bardzo podobne. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć co to jest, mimo że to jest naprawdę świetnej jakości nagranie. To prawdopodobnie najwyższej jakości nagranie, jakim dysponujemy.

I jeśli mogę być totalnie szczery, powodem, dla którego tak naprawdę chcieliśmy, żeby to nagranie ujrzało światło dzienne jest fakt, że widzimy pewien poziom paranoi związany z tym tematem. Ja też jestem tym wszystkim trochę przerażony.

Zadaję sobie pytanie czy uchwyciliśmy na tym materiale coś, czego uchwycić nie powinniśmy i to mnie trochę martwi. Nie zależy mi na wypromowaniu tego w żaden sposób. Po prostu pokazałem to garści ludzi – swoim znajomym, rodzinie – i wszyscy reagują tak samo jak to widzą. Uważają, że to jest po prostu szalone. Jeśli to oznacza, że inni ludzie też powinni to zobaczyć, niech tak będzie.”

Analiza 3D nagrania Utah UFO

Analiza 3D to narzędzie, które pozwala ocenić czy kadr przedstawiający Beaver (Utah) UFO to rzeczywiście surowe nagranie czy tylko iluzja optyczna albo wytwór CGI. Jeden z bardziej wnikliwych kanałów na Youtube, poświęcony tematyce UAP, udostępnił badanie oryginalnego nagrania.

„Proces analizowania pikseli materiału filmowego i ich ruchu pozwala stworzyć dokładną kopię nagrania.” Pozwala też wykryć wszelkie nieprawidłowości, które mogłyby sugerować, że film jest w istocie wygenerowany komputerowo lub przedstawia wyłącznie złudzenie optyczne. Obu tym teoriom udało się zaprzeczyć.

Zachowanie obiektu pokrywa się z ukształtowaniem zbocza góry, co jest jednym z powodów, dla których iluzja optyczna wydaje się być nieprawdopodobna. Co ciekawe, analiza 3D w istocie wykazała dużą zbieżność kształtu UAP z tym, co zarejestrowano podczas incydentu Tic-Tac.

Oba obiekty poruszają się nawet z podobną prędkością (5 mil/sek w przypadku incydentu Nimitz (Tic-Tac) i 2 mile/sek w przypadku nagrania UFO z Utah) i zdają się mieć podobną wielkość (Tic Tac UFO mierzyło według zeznań pilotów około 10-14 metrów , podczas gdy analiza 3D nagrania z Beaver wskazuje, że obiekt mierzy 15 metrów.

Mamy coraz więcej dowodów które sugerują, że UAP prawdopodobnie nie są obiektami wytworzonymi przez człowieka. Kilka dni temu pisaliśmy o odkryciach naukowców z Głównego Obserwatorium Astronomicznego. Jeśli kolejne informacje będzie można potwierdzać w równie szybkim tempie, być może wkrótce nie będziemy musieli dopraszać się czegokolwiek od Sił Specjalnych.