Co jeśli mówimy o dwóch odrębnych zjawiskach UFO?

Jak wskazuje choćby niedawny raport Pentagonu, obecnie mamy do czynienia z wieloma różnymi teoriami odnośnie tego czym może być UFO. Jednocześnie znaczna większość społeczeństwa, a nawet środowiska naukowców, pozostaje zamknięta na analizę danych, do których już mamy dostęp.

Dziś, w ramach luźnych dywagacji chcielibyśmy wyróżnić jedną z ciekawszych teorii, skupiającą się na ruchu i wzorcach zachowań obserwowanych obiektów. Ta teoria proponuje wyodrębnić dwa różnorodne podmioty ze znanych nam incydentów UFO.

Technologiczne i biologiczne UAP

Luis Elizondo, były dyrektor rządowego programu AATIP (Programu Identyfikacji Zaawansowanych Zagrożeń Powietrznych), do tej pory dostarczył nam sporą ilość wyjątkowo cennych danych. Jednak szczególnie zastanawiające są informacje, których udzielił niedawno w odniesieniu do 23 minutowego nagrania UFO wykonanego z odległości 50 metrów.

Nagranie przedstawia obiekt, który zdaje się być oczywisty w swoim kształcie, po czym się zmienia. Jeśli grupa wyszkolonych, wojskowych analityków nie potrafiła nawet skontekstualizować tego co widzi, jak dziwne musiało być to zjawisko.

Z drugiej strony możemy analizować obiekty scharakteryzowane dość dokładnie. Tic-Tac UFO jest udokumentowane za pomocą wszystkich sensorów myśliwca, którym leciał komandor Chad Underwood. Obszerne zeznania zawdzięczamy także dowódcy Davidowi Fravorowi. Sierżanci Burroughs i Penniston mieli nawet możliwość dotknąć statek podczas incydentu w lesie Rendlesham.

UAP pochodzenia biologicznego

Ci, którzy skłaniają się ku podziałowi UAP na formy biologiczne i technologiczne, uwzględniają, że niektóre z tych obiektów mogą w rzeczywistości być naturalnymi i samodzielnymi bytami lub formami życia, które posiadają umiejętność przemierzania czasoprzestrzeni z prędkością światła lub FTL.

Ta teoria niosłaby za sobą wyjaśnienie dlaczego nie jesteśmy w stanie zidentyfikować, ani zrozumieć wzorców ruchów UAP. Znane nam zasady mogą zwyczajnie nie dotyczyć tych stanów materii. Równie dobrze wszystko to, co obserwujemy odnośnie naturalnych UAP mogłoby być tylko widoczną częścią interakcji materii z naszą atmosferą.

Teorie odnośnie biologicznego pochodzenia niezidentyfikowanych obiektów, pojawiły się także wśród naukowców badających podwodne UFO w Rosji.

UAP pochodzenia technologicznego

Nasze samoloty mają skrzydła, ponieważ latanie poznaliśmy dzięki ptakom. Co jeśli geometryczne UAP – latające spodki, UFO w kształcie cygar i trójkątne UFO – są skonstruowane w oparciu o naturalne możliwości biologicznych UAP? Wtedy jednym z powodów obecności technologicznych UAP na Ziemi mogłoby być polowanie na naturalne UAP, potrzebne lub przydatne ze względu na to, że są cennym zasobem.

Podobnie jak ludzie używali koni do transportu, także uwzględniając je w powstającej wtedy technologii – pierwszych wozach, technologiczne UAP mogłoby w jakiś sposób używać biologicznych UAP lub potrzebować ich z jakichkolwiek innych względów.

Technologiczne i biologiczne UAP
Kadr z serialu Star Trek: Discovery.

Spore drive?

Podobna teorię znamy z serialu Star Trek: Discovery. „Wyobraź sobie mikroskopijną sieć, która obejmuje cały kosmos. Międzygalaktyczny ekosystem. Nieskończoną liczbę dróg prowadzących wszędzie.” – tak opisywał ją kapitan Lorca. Układ napędowy Discovery, który wykorzystywał zarodniki grzybni Prototaxites stellaviatori, pozwalał statkowi błyskawicznie przeskoczyć do dowolnego punktu we wszechświecie.

Należy otwarcie powiedzieć, że nasze badania UFO dopiero mozolnie się rozpoczynają. Po wielu dekadach militarnej wyłączności, temat UAP wreszcie trafia w ręce naukowców. Choć na dzień dzisiejszy teoria podziału UAP na biologiczne i technologiczne jest tak samo wątpliwa jak dosłownie każda inna, w dalszym ciągu pozostajemy optymistyczni wobec destygmatycji tematu i otwartej analizy dostępnych danych.