Najciekawsze informacje o UFO we Włoszech

Roberto Pinotti, oficer w Armii Włoskiej w Portogruaro, emerytowany socjolog i dziennikarz lotniczy był jednym ze świadków powołanych przez komisję Przesłuchań Obywatelskich w Sprawie Ujawnienia UFO. Pinotti jest założycielem stowarzyszenia Centro Ufologico Nazionale (CUN), które pozostaje w stałej współpracy z lotnictwem wojskowym.

To właśnie dzięki CUN Pinotti dysponuje obszernym archiwum zjawisk UFO. „Centro Ufologico Nazionale to jedno z najbardziej autorytatywnych zespołów naukowych badających UFO.” – mówi z dumą. „To jednocześnie jedna z pięciu najstarszych organizacji cywilnych, które funkcjonują dotychczas.”

W najnowszym opublikowanym fragmencie Citizen Hearing, Roberto Pinotti przybliża jak wygląda historia incydentów UFO we Włoszech w okresie ostatnich kilku dekad.

Sprawdź także: Citizen Hearing: Incydent w lesie Rendlesham

Cztery fale UFO

Według Pinottiego, od roku 1947 we Włoszech miało miejsce ponad 12 000 incydentów i cztery poważne fale UFO (w latach 1950 – 1978). Podczas ostatniej, w 1978 roku, Pinotti wszedł we współpracę z włoskimi Siłami Powietrznymi.

Zdumiewająca fala UFO przyniosła wtedy łącznie ponad 2 000 raportów z obserwacji, w tym zeznania wyjątkowo wiarygodne – pilotów, kontrolerów lotów, personelu militarnego, dziennikarzy, a nawet naukowców.

„W 1978 roku, niedaleko Perugii, przez trzy godziny obserwowałem i fotografowałem coś, co przypominało zjawisko UFO i wchodziło w interakcję z naszą grupą jedenastu świadków.” – opowiada także o własnych przeżyciach. W tym samym roku premier Włoch oficjalnie zlecił stałą obserwację zjawiska.

W 2000 roku włoskie Siły Powietrzne wysłały oficjalną delegację na sympozjum poświęcone łodziom podwodnym, by zaprezentować informacje posiadane na temat 400 spraw UFO. „Przy kilku okazjach miałem możliwość konsultować te akta w Rzymie” – mówi Pinotti. Wspomina także, że bazuje na tych danych w swoich książkach.

Czytaj także: Citizen Hearing: Roswell

UFO we Włoszech
San Marino, Włochy

Najciekawsze fakty o UFO we Włoszech

„Większość akt militarnych to obserwacje wzrokowe i próby przejęcia obiektów przez pilotów. Ale są też dowody w postaci zdjęć i śladów fizycznych. Niektóre z incydentów to bliskie spotkania z pasażerami.”

Wśród wspomnianych 2000 incydentów z 1978 roku znajdują się także lądowania obiektów o okrągłym kształcie, z kopułą. „Incydenty zdają się pasować do jednego głównego wzorca.” – zauważa Pinotti. „Mamy statek o określonym kształcie, parę pasażerów i zjawiska powiązane z incydentami.”

Ale nie wszystkie akta są dostępne do ogólnego wglądu. Wśród oficjalnych informacji, z oczywistych względów, nie ma na przykład incydentu, który miał miejsce w prywatnej posiadłości prezydenta Włoch 20 sierpnia 1963 roku.

„W 2000 roku w San Marino zdemaskowaliśmy ważne dokumenty historyczne, zweryfikowane przez sądowych analityków. Sporządzone w 1936 roku zapisy dotyczą incydentów UFO z lat 30. Według tej dokumentacji, pierwszym rządem na świecie, który miał problem z UFO, był w istocie rząd włoski w 1933 roku.” – relacjonuje Pinotti.

„Tajny zespół naukowców powołany przez Mussoliniego, miał badać niekonwencjonalne pojazdy latające jako potencjalną nową broń któregoś z europejskich wrogów.” Ale pierwsze zapisy dotyczące UFO zdają się mieć miejsce znacznie wcześniej niż za czasów jakichkolwiek nowożytnych rządów.

„Niedawne badania historyczne potwierdzają, że renesansowe obrazy zawierają dowody wizualne na obecność UFO.” – wspomina Pinotti. „W mojej opinii inteligentna natura zjawisk UFO jest oczywista. Hipoteza pozaziemska jest dziś coraz mocniejsza w środowiskach ufologów.” – kończy swoje przemówienie.

Czytaj także: Citizen Hearing: Zjawiska powiązane