„Nie mamy wyjaśnienia” – nowe nagranie UAP Pentagonu

W środę 18 maja miało miejsce pierwsze od dziesięcioleci wysłuchanie publiczne w Kongresie na temat UFO. Zwołała je Komisja ds. Wywiadu i jest to następstwo raportu o UFO, opublikowego w ubiegłym roku przez społeczność wywiadowczą Stanów Zjednoczonych.

Podczas wysłuchania deputowany André Carson z Indiany słusznie zauważył, że: „Piętno związane z UAP zbyt długo stało na drodze dobrej analizy wywiadowczej. Piloci unikali raportowania albo byli wyśmiewani, kiedy to zrobili. Urzędnicy DOD zamiatali sprawy pod dywan, obawiając się sceptycznej wspólnoty bezpieczeństwa narodowego”.

„Dziś wiemy więcej. UAP pozostają niezidentyfikowane, to prawda. Ale wiemy, że istnieją i muszą zostać zbadane, a wszelkie zagrożenie, jakie stwarzają należy zmitygować.” – dodał.

Jak informuje CNN podczas przesłuchania w Kongresie najwyżsi urzędnicy państwowi składali swoje zeznania, upubliczniono również zdjęcia i nowe nagranie UAP. Część publiczna wydarzenia trwała mniej niż 90 minut, a po wysłuchaniu publicznym miała miejsce niejawna odprawa.

Zdjęcia i wideo na przesłuchaniu w Kongresie

Wideo i obrazy prezentował Scott Bray, zastępca dyrektora wywiadu Marynarki Wojennej. Nowe nagranie UAP Pentagonu, wraz z innymi prezentowanymi materiałami, miało na celu zademonstrowanie tego jak mogą wyglądać obserwacje UAP.

Jeden z mniej porywających filmów zawierał ujęcia UAP o trójkątnym kształcie, zarejestrowane kilka lat temu u wybrzeży Stanów Zjednoczonych przez gogle noktowizyjne.

„Na tym nagraniu personel amerykańskiej Marynarki Wojennej zarejestrował coś, co wydaje się pulsować i mieć trójkątny kształt.” – tłumaczył Bray. Pokazuje również zdjęcie innego obiektu, także w kształcie trójkąta, który – jak informuje – pochodzi z okresu „kilka lat później i z innego wybrzeża”.

Najciekawsze jednak jest zupełnie nowe nagranie, które przedstawia obiekt o kształcie kulistym.

Nowe nagranie UAP Pentagonu

Nowe wideo, które pokazał w Kongresie Scott Bray, to ujęcie błękitnego nieba z kulistym obiektem, który jest widoczny w kadrze tylko przez bardzo krótką chwilę. Bray informuje, że to „obserwacja w czasie rzeczywistym”, podkreślając tym samym, że często ilość danych, na których można jakkolwiek bazować jest ograniczona.

Samolot operujący na poligonie marynarki wojennej USA zaobserwował obiekt kulisty, który bardzo szybko zniknął nad kokpitem.

Według słów Bray`a nagranie ma stanowić co najmniej jedną z dostępnych danych zarejestrowanych przez instrumenty, które są w posiadaniu Sił Powietrznych. Bray zaznaczył przy tym, że do części multisensorowej przejdą później, mając tu najprawdopodobniej na myśli niejawną część posiedzenia.

Ostatecznie „jeśli UAP rzeczywiście stanowią potencjalne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa, to zdolności, systemy, procesy i źródła, których używamy do obserwowania, rejestrowania, badania i analizowania tych zjawisk, muszą być utajnione na odpowiednich poziomach” – słusznie zauważa zastępca dyrektora wywiadu.

„Nie mam wyjaśnienia” – mówi zastępca dyrektora wywiadu

„Nie mamy informacji o przeciwniku, który potrafi przemieszczać obiekty bez dostrzegalnych środków napędu.” – podsumowuje Scott Brey. Przynaje również, że „Jest sporo wydarzeń, dla których nie mamy uzasadnienia.”

My mamy: UAP – co to jest? Analiza fundamentalna