Panel ekspertów o UFO na Discovery Chanell

30 czerwca, kilka dni po publikacji raportu o UFO na Discovery Channel, Travel Channel i Science Channel emitowano panel ekspertów na żywo: UFO Declassified Live. 3-godzinny program specjalny, prowadzony przez Josha Gatesa odwiedzili tacy goście, jak: administrator NASA Bill Nelson, senator Harry Reid oraz były doradca prezydenta Obamy John Podesta.

Czytaj więcej: NASA zajmie się badaniem UFO

W programie usłyszeliśmy także byłego starszego oficera wywiadu Boba Wallace’a i byłego pracownika brytyjskiego Ministerstwa Obrony Nicka Pope`a. Wśród eskpertów znalazł się fizyk i astronom Robert Weryk, astrofizyk dr Hakeem Oluseyi i historyk wywiadu Keith Melton. Widzowie usłyszeli także opinie tych, którzy poświęcili swoją karierę tematyce UFO. Wśród nich znalazł się reżyser śledczy Jeremy Corbell, reporter śledczy George Knapp i członek-założyciel Blink-182 Tom DeLonge.

Tak otwartej dyskusji odnośnie UFO jeszcze nie było. A już na pewno nie na wizji.

Nowe i rzadkie informacje

Podczas emisji panelu UFO Declassified Live ujawnione zostały zarówno nowe informacje, jak i te rzadkie materiały, do których nie wszyscy byli w stanie dotrzeć wcześniej. Po pierwsze, Chad Underwood, pilot marynarki wojennej, który sfilmował Tic Taca, po raz pierwszy potwierdził, że jego broń i systemy optyczne były zablokowane podczas incydentu.

Czytaj więcej: Wiarygodne dowody na istnienie UFO? Nagrania odtajnione przez Pentagon 2020

Do ciekawostek trzeba zaliczyć także materiał, przemycony z Rosji przez George`a Knappa. Przedstawia trójkątne UFO, które zostało sfilmowane na Łotwie. Jeszcze ciekawszy jest fakt, że UAP zostały zauważone w pobliżu amerykańskich obiektów nuklearnych na 7 miesięcy przed wybuchem pierwszych atomówek. W praktyce – na początku ery nuklearnej.

Nie wszyscy też pewnie zdają sobie sprawę, że Roswell w praktyce nie był pierwszym incydentem dużej wagi. Sprawa z Roswell została jednak skutecznie rozdmuchana przez media i opinię publiczną. Na kilka tygodni przed wydarzeniem w Roswell pilot Kenneth Arnold zgłosił, że widział ciąg dziewięciu błyszczących, niezidentyfikowanych obiektów nad Mount Rainier. Latały z prędkością, którą oszacował na około 1932 km/h. Incydent miał miejsce dokładnie 24 czerwca 1947 r.