Panel ekspertów o UFO na Discovery Chanell

30 czerwca, kilka dni po publikacji raportu o UFO na Discovery Channel, Travel Channel i Science Channel emitowano panel ekspertów na żywo: UFO Declassified Live.

3-godzinny program specjalny, prowadzony przez Josha Gatesa odwiedzili tacy goście, jak: administrator NASA Bill Nelson, senator Harry Reid oraz były doradca prezydenta Obamy John Podesta.

Czytaj więcej: NASA zajmie się badaniem UFO

W programie usłyszeliśmy także byłego starszego oficera wywiadu Boba Wallace’a i byłego pracownika brytyjskiego Ministerstwa Obrony Nicka Pope`a. Wśród eskpertów znalazł się fizyk i astronom Robert Weryk, astrofizyk dr Hakeem Oluseyi i historyk wywiadu Keith Melton.

Widzowie usłyszeli także opinie tych, którzy poświęcili swoją karierę tematyce UFO. Wśród nich znalazł się reżyser śledczy Jeremy Corbell i reporter śledczy George Knapp, a nawet członek-założyciel Blink-182 – Tom DeLonge.

Tak otwartej dyskusji odnośnie UFO jeszcze nie było. A już na pewno nie na wizji.

Nowe i rzadkie informacje

Podczas emisji panelu UFO Declassified Live ujawnione zostały zarówno nowe informacje, jak i te rzadkie materiały, do których nie wszyscy byli w stanie dotrzeć wcześniej.

Po pierwsze, Chad Underwood, pilot marynarki wojennej, który sfilmował Tic Tac UFO, po raz pierwszy potwierdził, że jego broń i systemy optyczne zostały zewnętrznie zablokowane podczas incydentu.

Czytaj więcej: Wiarygodne dowody na istnienie UFO? Nagrania odtajnione przez Pentagon 2020

Do ciekawostek trzeba zaliczyć także materiał przemycony z Rosji przez George`a Knappa. Przedstawia trójkątne UFO, które zostało sfilmowane na Łotwie. Jeszcze ciekawszy jest fakt, że UAP zostały zauważone w pobliżu amerykańskich obiektów nuklearnych na 7 miesięcy przed wystrzeleniem pierwszych atomówek. Czyli na początku ery nuklearnej.

Dowiedzieliśmy się też, że incydent w Roswell nie był pierwszym zgłoszonym anomalnym zjawiskiem. Sprawa z Roswell została po prostu skutecznie rozdmuchana przez media i opinię publiczną.

Na kilka tygodni przed wydarzeniem w Roswell pilot Kenneth Arnold zgłosił, że widział ciąg dziewięciu błyszczących, niezidentyfikowanych obiektów nad Mount Rainier. Latały z prędkością, którą oszacował na około 1930 km/h. Incydent miał miejsce dokładnie 24 czerwca 1947 r.