Przesłuchania obywatelskie w sprawie ujawnienia UFO

Citizen Hearing on UFO Disclosure to nie to samo, co przesłuchanie w Kongresie. Jednak przesłuchania obywatelskie przeprowadzają w istocie byli członkowie Kongresu, o różnorodnych specjalizacjach. Jak informował The Washington Post – 30 godzin przesłuchań, które odbywało się w National Press Club było nagrywane na potrzeby filmu dokumentalnego.

Przesłuchania, które miały miejsce na przełomie kwietnia i maja 2013 roku są publikowane od miesiąca. Nowych części Citizen Hearing, bogatych w implikacje historyczne możemy spodziewać się w każdy weekend. Ponad czterdzieści osób, w tym naukowcy, wojskowi, członkowie agencji rządowych i politycy, zeznają w sprawie ujawnienia UFO i obecności pozaziemskiej.

Śledczy ze strony brytyjskiego rządu – Nick Pope podkreśla wagę wydarzenia, jakim jest Citizen Hearing. „Kiedy weźmiemy tą dokumentację pod lupę widzimy, że zaangażowany jest rząd, piloci, funkcjonariusze policji, personel militarny. Mamy ślady naziemne, ślady na radarach, kontrolerów ruchu lotniczego. Cały zakres naprawdę dobrych danych. Traktujemy to bardziej poważnie niż jeszcze kilka lat temu.”

„Ale jak ze wszystkim – to jest jakaś podróż i jesteśmy gdzieś na drodze, ale wciąż mamy jakiś dystans do pokonania. Jeśli będzie coś, co będę mógł zrobić – zrobię to. Dlatego wspieram przesłuchania obywatelskie w sprawie ujawnienia UFO i mam nadzieję, że będą z jednym elementów, dzięki którym ruszymy naprzód.”

Członkowie Komisji przesłuchań w sprawie UFO

Zeznań wysłuchuje sześcioro byłych członków Kongresu. Reprezentację Komisji ds. Nauki stanowią kongresmenki Darlene Hooley i Lynn Woolsey oraz kongresmen Merrill Cook. Cook działał także w Podkomisji ds. Przestrzeni Kosmicznej oraz Podkomisji ds. lotnictwa. W Komisji zasiada także Senator Mike Gravel z Alaski i Roscoe Bartletti, który ma za sobą 20 lat doświadczenia w Kongresie, poprzedzone 20-letnią, wielowymiarową współpracą ze służbami wojskowymi.

Carolyn Kilpatrick z 14-letnim stażem w Izbie Reprezentantów i 12-letnim stażem w Komisji ds. Środków jest pierwszą Afroamerykanką w Podkomisji ds. Obrony. Przez 5-6 lat służyła w zarządzie Akademii Sił Powietrznych. Prócz byłych członków kongresu w przesłuchaniach obywatelskich udział bierze także Daniel Sheehan – Generalny Radca Prawny Komisji. W momencie przesłuchań ma za sobą już ponad 20 lat doświadczeń tego typu. Reprezentował dr Johna Macka i brał udział w przygotowaniu specjalnego raportu jednostki badań Kongresu dla Prezydenta Cartera.

Czytaj więcej: O UFO z punktu widzenia psychiatry – dr John Mack

Komisja, łącząca ponad 80 lat doświadczenia w służbie publicznej, ma na celu rozstrzygnięcie istoty historycznych wydarzeń. Pociąga do odpowiedzialności służby, winne zatajania informacji i narażania członków jednostek militarnych na niezidentyfikowane niebezpieczeństwo. Wyciąga na wierzch konsekwencje podejmowanych decyzji i porażki najważniejszych organów bezpieczeństwa. Rzuca wyzwania mediom i dąży do pełnej przejrzystości informacji w imieniu wszystkich obywateli.

Sprawdź: Citizen Hearing i inne ruchy obywatelskie.