Raport o UFO dla Kongresu US – co nowego?

W środę rano członkowie Komisji Wywiadu Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych odbyli tajną odprawę dotyczącą jednego z najbardziej kontrowersyjnych ostatnio tematów: UFO. Odprawa przeprowadzona przez marynarkę wojenną i FBI miała miejsce na kilka tygodni przed planowanym przez społeczność wywiadowczą dostarczeniem Kongresowi jawnego raportu o UFO.

Z informacj, do których dotarło CNN wynika, że priorytetem agencji wywiadowczych i wojskowych jest usunięcie problemu ze świata science fiction i rozważenie jego rzeczywistych konsekwencji w kategoriach bezpieczeństwa narodowego. Wreszcie! Chciałoby się powiedzieć po wysłuchaniu zeznań poszkodowanych zdrowotnie wojskowych biorących udział w incydencie w Rendlesham. Tylko praktyczne podejście jest w stanie doprowadzić nas do konstruktywnych wniosków. Nikt nie wymaga udowodnienia obecności obcych na naszej planecie, a wyłącznie badania i raportowania wyników rzetelnych analiz incydentów mających miejsce w przestrzeni powietrznej.

Czytaj więcej: Incydent w Rendlesham – zeznania wojskowych

Foto: Karolina Grabowska

Dotychczasowe podejście służb w kwestii UFO / UAP

„W praktyce służby prawie na pewno nie podjęłyby się przygotowania raportu bez mocnego nacisku ze strony kluczowych prawodawców. Od ubiegłego roku zarówno Republikanie, jak i Demokraci interesują się tą sprawą.” – czytamy w CNN. Wciąż bowiem łatwo znaleźć byłych wojskowych i urzędników, którym powierzono zbadanie sprawy. Z ich zeznań można wywnioskować, że wyżsi przywódcy Pentagonu bagatelizowali lub ignorowali zagrożenie przez wiele dekad. „Każdy, kto poświęcił temu wystarczająco dużo uwagi, rozumie, że musi traktować to poważnie” – mówi były zastępca sekretarza obrony David Norquist, który w ubiegłym roku powołał grupę zadaniową do badania UAP. „Ale kiedy wyjdziesz poza ten krąg, znajdziesz ludzi, którzy są – co zrozumiałe – oporni z obawy na piętno foliowej czapki”.

Sprawdź także: UAP Task Force – co to jest?

„Jeszcze latem ubiegłego roku urzędnicy Pentagonu sprzeciwiali się wszelkim próbom informowania opinii publicznej o UAP, a nawet wydali wytyczne nakazujące rzecznikom prasowym nie komentować zapytań związanych z kwestią.” – informuje CNN. Z kolei Norquist mówi: „Każdy zdaje sobie sprawę, że kiedy zaczynasz o tym mówić, zbyt łatwo staje się to dziwne. A jednak, jako że nigdy nie było dyskusji w Stanach Zjednoczonych na temat UFO chcielibyśmy o tym wszystkim porozmawiać.” Raport o UFO pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Czego możemy się spodziewać?

Czytaj również: UFO w kształcie piramidy – US Navy

Raport o UFO - czego możemy się spodziewać

Raport o UFO – czego możemy się spodziewać?

Z uwagi na tajność briefingu członków Kongresu możemy spodziewać się, że pewne informacje zawarte w załącznikach raportu o UFO także pozostaną poza naszą wiedzą. Jedno jest jednak jasne: rząd bardzo poważnie traktuje obserwacje UFO w rozumieniu niezidentyfikowanych obiektów latających. Lub jak obecnie preferuje mówić Pentagon: UAP – niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych. Niezależnie od tego czym w praktyce okażą się obiekty lub zjawiska – mogą stanowić zagrożenie powietrzne ze względu na prędkość z jaką się poruszają i ze względu na cechy, które wykazują. A to powinno być wystarczającym uzasadnieniem do przeprowadzania badań nawet dla największych sceptyków.

Czytaj więcej: Technologia UFO z odtajnionych nagrań

Niezależnie od tego jaki ostateczny wydźwięk będzie miał raport o UFO – Jeremy Corbell, dziennikarz śledczy zapowiada publikację kolejnych dowodów na istnienie UFO na swoim twitterze. To dzięki niemu do sieci trafiły nagrania pilotów marynarki wojennej US, które ostatecznie zostały potwierdzone przez Pentagon. „Wrzucę coś więcej w momencie gdy raport zostanie opublikowany” – czytamy na profilu Jeremiego.

Update (27.06): Oficjalny raport Pentagonu. Nie jesteśmy sami?

Rozkazy wydane po publikacji raportu Pentagonu