Rosjanie trollują boom na UFO

Tweet rosyjskiej korporacji lotniczej i obronnej (UAC) zdaje się nawiązywać do ogólnego wzrostu zainteresowania tematem UFO w Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie, przed publikacją raportu Pentagonu nawet media masowe zaczęły relacjonować nowości ze świata UAP, zachęcając do rzeczowych dyskusji.

Czytaj więcej: UFO w mediach masowych – jesteśmy gotowi?

„Chłopaki, wszystko jest łatwiejsze niż wygląda” – widnieje napis na grafice opublikowanej na Twitterze United Aircraft Corporation. Za tło grafiki użyte zostało jedno z głośniejszych zdjęć UFO. Fotografia ma przedstawiać obiekt uchwycony nad wzgórzami Schmidruti w Szwajcarii, 18 marca 1975 roku. Autorem zdjęcia jest niejaki Meier, którego wiarygodność została odrzucona zarówno przez sceptyków, jak i entuzjastów UFO.

Choć UAC nie wyjaśnia dlaczego użyła tak oczywistego nawiązania do UFO, zagrywka oficjalnie odbierana jest jako polityczny trolling.

„Chłopaki, wszystko jest łatwiejsze niż wygląda”

Tweet może być powiązany z planowanym debiutem nowego rosyjskiego myśliwca. O jego szczegółach mamy dowiedzieć się więcej już 20 lipca. Póki co wiemy, że mowa o jednosilnikowym, lekkim samolocie taktycznym typu Sukhoi.

Tweet Rostec zdaje się to potwierdzać. Państwowa Korporacja Wsparcia Rozwoju, Produkcji i Eksportu Zaawansowanych Technologii Produktów Przemysłowych (Rostec) to rosyjska spółka holdingowa, która inwestuje w branżę obronną i zaawansowane technologie. Na jej Twitterze opublikowano to samo hasło.

Tym razem za tło dla pionka skoczka posłużyło jedno z nagrań UFO, które Pentagon potwierdził jako autentyczne.

Na stronie głównej korporacji Rostec pojawił się licznik, który ma wygasnąć 20 lipca. Dostępne jest także krótkie nagranie różnych scen ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wietnamu, Indii i Argentyny.

Cień samolotu rzucany na powierzchnię oceanu, który widzimy w pewnym momencie filmu, mógłby być rosyjskim samolotem piątej generacji. W tytule filmu czytamy jednak: „Rostec zaprezentuje całkowicie nowy samolot wojskowy na MAKS-2021”.

Fragment filmu promocyjnego ze strony Rostec

Rosjanie mają super zwrotny myśliwiec bojowy?

Końcem ubiegłego roku dyrektor generalny Rostec, Siergiej Czemiezow zdradził, że firma pracuje nad zaawansowanym, jednosilnikowym samolotem bojowym klasy lekkiej i średniej. W maju bieżącego roku państwowa agencja prasowa Kremla TASS poinformowała, że firma Suchoj, będąca częścią United Aircraft Corporation, opracowała „pierwszy jednosilnikowy, hipersoniczny, lekki myśliwiec taktyczny o niskiej dostrzegalności”.

Podobno samolot jest zdolny do supermanewrowości i ma znacznie lepsze osiągi podczas startu i lądowania. W szachach pionek skoczka musi poruszać się na planszy w kształcie litery „L”. Czy Rosjanie chcieliby zasugerować, że posiadają samolot o wyjątkowej zwrotności, który może podejmować nagłe zmiany kursu?

Oczywiście wysoce wątpliwe. Ale trzeba przyznać, że pomysł nawiązania do UFO był niezły.

2 myśli na temat “Rosjanie trollują boom na UFO

 • 24 lipca, 2021 o 8:14 pm
  Permalink

  UFO to ogólne pojęcie w jego skład wchodzą zjawiska atmosferyczne, obiekty ( czarne projekty ) wojskowe , samoloty cywilne i obecnie drony . Jednak jest i inne związane z obecnością istot które tu praktycznie są od początku ludzkości a a nawet wcześniej . Żeby zrozumieć ten ” fenomen ” potrzeba więcej wiedzy , niestety albo jest ukrywana albo lekceważona. Człowiek jest zarozumiałą istotą a nawet powiem ograniczoną z powodu fanatyzmu umysłowego który nie pozwala na wyciąganie właściwych wniosków z istniejących faktów. Gdybym napisał bezpośrednio kto tu jest i kim są , to zostałbym wyśmiany . Dlatego ta wiedza jest tylko dla ludzi o wysokiej pokorze i otwartym umyśle . Warto zadać pytanie dotyczące pochodzenia życia na naszej planecie , ale przede wszystkim życia w ogóle . Czy życie to forma tylko materialna ? A co gdy wcześniejsza forma życia jest niematerialna tylko zbudowana z energii ? Co się dzieje w naszej szyszynce gdy myślimy o czymś intensywnie ? czy ktoś oglądał zdjęcia Kirliana ? Żywe istoty są pełne energii , martwe tej energii nie mają . Nasz mózg promieniuje energią którą można odczytywać , a szyszynka promieniuje kolorowym światłem ! To jest język duchowości jak to niektórzy nazywają . Nie jest to jednak jakaś nieśmiertelna dusza . Znika po rozpadzie ciała , czy śmierci rośliny . Wszystko co żywe ma te formę energii która jest związana z życiem . Pozdrawiam szukających prawdy .

 • 2 sierpnia, 2021 o 3:24 pm
  Permalink

  Witam
  Z mojej perspektywy nie ma co mieszać zjawisk fizycznych z ezoteryką czy mistycyzmem, do których pewne środowiska sprowadzają temat UFO/UAP.
  Sprowadzanie ewentualnego istnienia innych poza ludźmi, inteligentnych istot do jakiejś formy duchowości zamiast skupiać się na faktach ani nigdy się pozytywnie nie przysłużyło do wyniesienia tematu na poziom poważnej debaty naukowej, ani nikogo do prawdy przybliżyć również nie mogło.
  Dopiero gdy zaczęto mówić o faktach, namacalmych dowodach oraz brania na świadków osoby o już istniejącej nieposzlakowanej opinii ruszyło znów tą sprawę.
  Dopóki naukowcy nie będą bez zażenowania mówić o tym temacie oraz pisać nań prace naukowe, dopóty osoby zainteresowane będzie się marginalizować i wyśmiewać.
  Co do zjawiska aury, to polecam naukowe i bardzo przystępne wyjaśnienie znajdujące się pod poniższym adresem:
  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/bitstream/handle/item/265779/bier_dziedzic-kocurek_poswiata_kirlianowska_zjawisko_fizyczne_czy_szalbierstwo_2015.pdf%3Fsequence%3D1%26isAllowed%3Dy&ved=2ahUKEwi2_LOQ0JLyAhVsxosKHXucDkgQFjAPegQIOBAC&usg=AOvVaw3553G7fpPSyvNQCt9tUg2E

Możliwość komentowania została wyłączona.