Sky Hub Tracker – Twoja jednostka do śledzenia UFO

Sky Hub to naukowa organizacja non-profit, która stoi za stworzeniem pionierskiej, bezpłatnej i publicznej bazy danych z oprogramowaniem typu open source, która będzie gromadzić dane o obiektach anomalnych na niebie.

Idea Sky Hub opiera się na stosunkowo taniej i łatwej w obsłudze jednostce zwanej „Tracker”. Łączący się przez Internet Tracker przesyła dane do Sky Hub Cloud. Wystarczy po prostu ustawić go przed swoim domem, gdzie będzie automatycznie śledził i kategoryzował obiekty w locie za pomocą wielofunkcyjnej matrycy czujników i systemu kamer.

„Biorąc pod uwagę, że UFO są obserwowane na całym świecie, potrzebujemy podejścia, które zarzuci szeroką sieć na cały świat, aby zebrać te dane, połączyć je i udostępnić naukowcom i badaczom. Właśnie to zrobi Sky Hub’s Tracker, platforma nauk obserwacyjnych.” – czytamy w artykule Steve’a McDaniela, założyciela Sky Hub.

Czytaj także: Chiny będą śledzić UFO dzięki AI

Sky Hub Tracker - co to jest?
Budowa indywidualnego Trackera. Źródło: Sky Hub

Sky Hub Tracker – śledzenie UFO z tarasu?

Wysoce wydajna jednostka, jaką jest Sky Hub Tracker, to wynik postępów w technologii AI, Machine Learning i GPU. Została zaprojektowana tak, by można było ją wydrukować w dowolnym miejscu, w którym ma się dostęp do drukarki 3D. Plany są całkowicie bezpłatne, a uniwersalna obudowa pozwala na zastosowanie różnych konfiguracji komponentów.

Choć organizacja na tym etapie jeszcze nie skompletuje dla Ciebie Twojej prywatnej jednostki, na pewno pomoże Ci w stworzeniu jednej z trzech polecanych konfiguracji Sky Hub Trackera. Rozbudowująca się społeczność Sky Hub także może stanowić nieocenioną pomoc w tworzeniu własnego setu. Może wręcz zbudować Twoją jednostkę za Ciebie.

Chcesz dołączyć do globalnej sieci obserwacji UFO? Oto proponowane przez Sky Hub warianty:

Opcja 1-Nano (około 700 USD)

  • Oparta na Jetson Nano . Jest odpowiednia do przetwarzania danych o wysokiej rozdzielczości z jednej kamery.

Opcja 2NX (około 1100 USD)

  • Oparta na Jetson Xavier NX , jest opcją optymalną. Obsługuje dane wideo o wysokiej rozdzielczości z więcej niż jednej kamery, więc jest dobrym rozwiązaniem, jeśli planujesz później rozszerzyć swoją jednostkę.

Opcja 3-AGX (około 1400 USD)

  • Oparta na Jetson Xavier AGX . Obsługuje dane wideo o wysokiej rozdzielczości z wielu kamer.

Sprawdź także: 5 cech szczególnych technologii UAP

Niezidentyfikowany obiekt zarejestrowany 27 maja 2020 r. (oryginalne wideo i uwydatniony obraz dla porównania). Źródło: Sky Hub

Taksonomia kluczem do zrozumienia UFO?

Koszty budowy własnej jednostki mogą odstraszyć część potencjalnych użytkowników. Załóżmy jednak, że należysz do osób zainteresowanych śledzeniem nieba i wyszukiwaniem obiektów anomalnych. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego ile kosztuje sprzęt fotograficzny do śledzenia UFO. Wystarczy rzucić okiem na polecany w środowiskach UFO Nikon Coolpix P1000. Dla porównania, najdroższa wersja Sky Hub Trackera będzie stanowiła koszt około 5500 zł.

Gorące dyskusje odnośnie jakości nagrań UFO najczęściej nie uwzględniają tego jak ciężko jest trafić na anomalie na niebie oraz jak ciężko jest je uchwycić. Nawet mając pod ręką profesjonalny sprzęt. Uchwycenie szybko poruszających się obiektów jest trudne samo w sobie. Jeśli brak światła dziennego będzie dodatkowym utrudnieniem, zarówno początkujący fotograf, jak i profesjonalista będzie miał nikłe szanse na zarejestrowanie UFO.

Idea Sky Hub zakłada stałą obserwację nieba z różnych zakątków globu. Dzięki sieci niezależnych jednostek szanse na obserwację anomalii rosną. A dzięki opracowanemu przez zespół Sky Hub systemowi taksonomicznemu identyfikacja anomalii jest w pełni automatyczna. Tracker kategoryzuje każdy obserwowany obiekt. Jeśli nie przypomina niczego co zna, klasyfikuje go jako niezidentyfikowany.

Komputer pokładowy śledzi ruchy obiektów klatka po klatce i porównuje wektory ich przemieszczania. Dane takie jak trasy lotów, wyjątkowe warunki pogodowe czy aktywność meteorów służą doprecyzowaniu zestawu możliwych przypadków przy identyfikacji obiektów.

System Sky Hub będzie w stanie zgromadzić solidny zestaw zarówno znanych, jak i nieznanych zdarzeń i obiektów, które mogą być następnie badane i analizowane. Zakładając, że niezidentyfikowane statki wchodzą w naszą atmosferę, ich analiza powinna być podobna do obserwacji samolotów komercyjnych i wojskowych. Kształty, kolory światła, parametry ruchu i promieniowanie emitowane przez nieznane obiekty powinny zostać wyszczególnione.

Czytaj więcej: Projekt Galileo – nowe podejście nauki wobec obcych cywilizacji