Światowy Dzień UFO – jest co celebrować

Dziś, 2 lipca przypada Światowy Dzień UFO. W tym roku entuzjaści UFO mają co celebrować. W zeszłym tygodniu Pentagon opublikował oficjalny raport o UFO. Raport wraz z rozkazami, wydanymi po jego publikacji, może stanowić rzeczywisty początek destygmatyzacji.

Czytaj więcej: Oficjalny raport Pentagonu. Nie jesteśmy sami?

Raport dotyczący UAP otwiera także drogę do badań niewyjaśnionych dotąd zjawisk na znacznie wyższym poziomie. Dopracowanie procedur zgłaszania incydentów oraz współpraca różnych agencji, także tych spoza Departamentu Obrony, stanowią o nowym podejściu w odniesieniu do prowadzonej dotychczas polityki.

Sprawdź także: NASA zajmie się badaniem UFO

Co wiemy o UFO?

Pamiętajmy, że Unidentified Flying Object (UFO) to inaczej obiekt latający lub zjawisko, które w momencie zgłoszenia nie jest identyfikowalne. Najczęściej śledztwa dotyczące UFO identyfikują zupełnie konwencjonalne obiekty i zjawiska. Jak pokazuje najnowszy raport Pentagonu, ilość niewyjaśnionych incydentów pozostaje jednak spora. We „wstępnej ocenie zjawiska” czytamy o 143 incydentach, które potencjalnie mogą zagrażać bezpieczeństwu USA.

Co się zmienia? Pewnym krokiem ku globalnej zmianie poglądu na temat UFO było wdrożenie nowego terminu – Unidentified Aerial Phenomenon (UAP), oznaczającego niezidentyfikowane zjawiska powietrzne. UAP to termin znacznie bardziej neutralny, stosowany przede wszystkim w kręgach militarnych, rządowych i naukowych. To jednak naprawdę drobna zmiana jeśli spojrzymy na to, co dzieje się ostatnimi czasy w masowych mediach i opinii publicznej.

Czytaj więcej: UFO w mediach masowych – jesteśmy gotowi?

Nie ma się zresztą co dziwić burzliwym dyskusjom. Nagrania potwierdzone przez Pentagon i zeznania byłych wojskowych przedstawiają technologię, która „jest o kilka lub kiladziesiąc generacji przed nami.” Mówimy o obiektach, które znacznie przewyższają prędkości, osiągane przez nasze samoloty. O rejestrowanych na radarach, fizycznych obiektach, które lecąc z zawrotną prędkością wykonują skręty o 90 stopni. Mają możliwość maskowania i są nie do przejęcia, zarówno w powietrzu, jak i pod wodą.

Sprawdź: Technologia UFO, a nasze możliwości

Światowy Dzień UFO

Jak spędzić Światowy Dzień UFO?

W Waszyngtonie planowany jest protest przeciwko zatajaniu informacji o UFO. Grupa, która ma na celu wywrzeć presję na administracji Bidena, spotka się pod Białym Domem. Sami zdecydowanie bardziej polecamy skorzystać z oryginalnego zamysłu święta i tego dnia zwyczajnie przyjrzeć się niebu. To na pewno nikomu nie zaszkodzi.

Bez względu na to, jakie masz podejście do tematu UFO, dziś masz przepustkę do myślenia zupełnie niestandardowo. Jeśli nie masz planów na piątkowy wieczór, obejrzyj film „The Phenomenon” z 2020 roku. Usłyszysz zeznania wysokich rangą urzędników państwowych i astronautów NASA. Jak mówi Senator Harry Reid: „film uwiarygodnia to, co jest niewiarygodne”.

TOP 5 artykułów do przeczytania:

Poniżej znajdziesz propozycje artykułów, które najlepiej obrazują to, co dotychczas wiemy o UFO. To przegląd danych i zeznań wojskowych oraz fragmenty przesłuchań obywatelskich. Wszystko to, co powinien wiedzieć nawet największy UFO sceptyk.

1.UFO w Polsce – jakie są fakty?
2.Wywiad z byłym dowódcą USS Nimitz – Davidem Fravorem
3.Podwodne UFO – archiwa rosyjskie
4.Incydent w Rendlesham – zeznania wojskowych
5.UFO w kształcie piramidy – US Navy