UFO w najpopularniejszej japońskiej gazecie

Najpopularniejsza japońska gazeta Nikkei odnosi się do ostatnich wydarzeń związanych z UFO w USA i informuje, że rząd japoński również zajmie się analizą anomalii.

„Teoria UFO przestała być śmieszna: obawy przed zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego” – brzmi tytuł artykułu. Poważne dyskusje na temat UFO to nie jest coś, co często spotyka się japońskich mediach.

Hiroyuki Akita, komentator Nikkei ds. bezpieczeństwa międzynarodowego, w artykule wyraźnie sugeruje, że to najwyższy czas, by przodujące kraje potraktowały ten temat poważnie. Jako realne zagrożenie. Niedawny raport Pentagonu odnoszący się do problemu UAP nie odsłania prawdy, a tylko pogłębia zagadkę.

„Niektóre obiekty latają z dużą prędkością, mimo że w zasięgu wzroku nie ma układu napędowego. Niektóre poruszają się nagle lub pozostają nieruchome na wietrznym niebie.” – zauważa Hiroyuki Akita. „Na pierwszy rzut oka brzmi to jak coś, czym zainteresowaliby się tylko teoretycy spiskowi i miłośnicy fantastyki, ale tak nie jest. W USA ten temat staje się ważną kwestią bezpieczeństwa narodowego.” Podobnie ma być w Japonii.

Sprawdź także: Podwodne UFO – archiwa rosyjskie

UFO w Japonii
Foto: Evgeny Tchebotarev

Japonia będzie badać UFO

Po tym, jak w sierpniu ubiegłego roku rząd USA utworzył grupę do analizy UFO, minister obrony Taro Kono wydał równie intrygującą dyrektywę dla Japońskich Sił Samoobrony. Wojsko ma skrupulatnie dokumentować i analizować każdy z incydentów UFO.

Minister Kono miał także poruszyć tę kwestię na spotkaniu z sekretarzem obrony USA Williamem Esperem w lecie ubiegłego roku. Obaj panowie mieli zgodzić się na to, by dzielić się zdobytymi informacjami.

W obliczu pierwszych, odbywanych obecnie komercyjnych podróży kosmicznych, świat pozaziemski staje się bardziej znany ludzkości niż kiedykolwiek wcześniej. „Mimo to wciąż tak niewiele wiemy o bezkresie kosmosu.” – zauważa słusznie dziennikarz Nikkei.

„To oczywiste, że politycy i media powinny powstrzymywać się od popierania teorii spiskowych na temat UFO. Jednak teraz, gdy rząd USA wydał raport o UFO, era tabu dyskusji na temat UFO dobiegła końca.” Czas na konstruktywną dyskusję i efektywne działanie.

Sprawdź także: GEIPAN – Francuzi też badają UFO