UAP Task Force – co to jest?

4 sierpnia 2020 r. zatwierdzone zostało utworzenie Grupy Zadaniowej ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych (UAP TF – Unidentified Aerial Phenomena Task Force). Grupą będzie kierował Departament Marynarki Wojennej i ma ona służyć lepszemu zrozumieniu i uzyskaniu wglądu w naturę oraz pochodzenie UAP.

UAP Task Force będzie zajmowała się wykrywaniem, analizowaniem i katalogowaniem Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych, które potencjalnie mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa USA. Jak stwierdził wcześniej Zastępca Sekretarza Obrony David L. Norquist:

Bezpieczeństwo naszego personelu i bezpieczeństwo naszej działalności są sprawą najwyższej wagi. Departament Obrony i departamenty wojskowe bardzo poważnie traktują wszelkie wtargnięcia nieautoryzowanych statków powietrznych na nasze poligony lub wyznaczoną przestrzeń powietrzną i analizują każdy raport. Analizowane są także te wtargnięcia, które są zgłaszone zostały jako UAP, ze względu na to, że obserwator nie jest w stanie natychmiast zidentyfikować tego, co obserwuje. 

Skąd potrzeba utworzenia UAP Task Force?

Zarówno członkowie Kongresu, jak i urzędnicy Pentagonu od dawna wyrażali pewne zaniepokojenie systematycznym pojawianiem się niezidentyfikowanych obiektów powietrznych, które przelatywały nad amerykańskimi bazami i stwarzały zagrożenie dla odrzutowców wojskowych. Nie ma jasności co do ich pochodzenia, ani przeznaczenia. Istnieje teoria, że mogą to być drony, mające na celu gromadzenie informacji o siłach amerykańskich jednak teorię tą zdają się wykluczać zeznania pilotów oraz nagrania, których autentyczność została potwierdzona przez Pentagon.

Czytaj więcej: Wywiad z byłym dowódcą USS Nimitz – Davidem Fravorem

Filmy, o których mowa zostały nagrane przez pilotów Marynarki Wojennej i pojawiły się w internecie na przełomie 2017 i 2018 roku. Obecnie, zgodnie z ustawą o wolności informacji (FOIA), na stronie Naval Air Systems Command (NAVAIR) możemy pobrać wszystkie trzy nagrania odtajnione we wrześniu ubiegłego roku.

Pentagon już wcześniej finansował różne działania mające na celu analizę niewyjaśnionych wtargnięć i zjawisk powietrznych, ale ostatnie oficjalnie działania zostały przerwane w 2012 roku. Były agent specjalny kontrwywiadu Armii Stanów Zjednoczonych i były pracownik Biura Podsekretarza Obrony ds. Wywiadu – Luis Elizondo podkreśa, że nie może opowiadać się w imieniu rządu, ale wyraźnie sugeruje, że istnieją dowody, które sprawiają, że nie wyklucza możliwości, że obce obiekty latające odwiedziły Ziemię. Czy UAP Task Force dostarczy nam przekonujących dowodów na to, że możemy nie być sami? To okaże się z czasem.

Czytaj więcej: Wiarygodne dowody na istnienie UFO? Nagrania odtajnione przez Pentagon 2020