UFO istnieje czy nie? Dziś historyczne przesłuchanie w Kongresie.

Chwilę temu David Grusch, weteran Sił Powietrznych i były członek Narodowej Agencji Wywiadu, publicznie oznajmił, że rząd USA ma tajny program odzyskiwania statków kosmicznych obcych. Operacje miały być nielegalnie utajniane przed odpowiednim nadzorem Kongresu.

Historyczne przesłuchanie w Kongresie odnośnie wiedzy rządu USA na temat życia pozaziemskiego i UFO odbędzie się już za nieco ponad godzinę. Czego możemy się spodziewać? Kto wystąpi w roli świadków?

Po raz pierwszy przesłuchanie Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów w sprawie UAP odbędzie się z udziałem osób, które mają bezpośrednią wiedzę o incydentach UFO.

Przed Komisją wystąpi wspomniany już David Grusch, a także David Fravor – były dowódca Grupy Uderzeniowej Lotniskowców USS Nimitz, który na żywo miał styczność z obiektem, zarejestrowanym w nagraniu UFO, które znamy jako FLIR.

Czytaj więcej: Wywiad z byłym dowódcą USS Nimitz – Davidem Fravorem

Trzecim świadkiem będzie Ryan Graves, były pilot wojskowy, który – jak informuje w wywiadzie dla NewsNation – ma nadzieję na przekazanie Kongresowi informacji o tym, co – jako piloci – widują podczas swoich lotów i dlaczego stanowi to zagrożenie.

Graves już w 2019 roku udzielił wywiadu dla The New York Times, w którym informował o napotykanych przez pilotów Marynarki Wojennej obiektach bez widocznego silnika ani smug spalin, które osiągały prędkości hipersoniczne przez o wiele dłuższy czas, niż można byłoby się spodziewać na podstawie obecnych możliwości technicznych.

Wraz z Davidem Fravorem, Graves był też jednym z prelegentów w panelu dyskusyjnym American Institute of Aeronautics and Astronautics (AIAA) – największego amerykańskiego stowarzyszenia specjalistów z dziedziny astronautyki i lotnictwa, o którym pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku.

Nadzieje wśród amerykanów, jak i entuzjastów UFO na całym świecie są duże. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, transmisja będzie odbywała się także online, między innymi na kanale NewsNation.