Współpraca Chin i USA w kwestii UFO?

W ostatnim wywiadzie Luisa Elizondo dla Washington Post Live pojawił się wątek rosnących inwestycji chińskiego rządu w odkrywanie życia pozaziemskiego i przestrzeni kosmicznej. To spowodowało dyskusje w społeczeństwie amerykańskim – czy Stany Zjednoczony nie powinny w pewnym sensie wskazywać drogi? „Czy Pentagon nie powinien w sposób jasny potwierdzić tego, co już jest mu wiadome na temat życia pozaziemskiego zapobiegając ewentualnej nieuczciwości ze strony chińskiego rządu?”

„Mówimy niejako o nowym, współczesnym wyścigu kosmicznym.” – podkreśla Jacqueline Alemany, korespondentka Kongresu. „Czy to ma znaczenie jaka narodowość obejmie prowadzenie w zakresie ewentualnej obecności życia pozaziemskiego?” – dopytuje. Luis Elizondo, były dyrektor rządowego programu Advanced Aerospace Threat Identification Program, potwierdza, że wyścig w istocie może mieć miejsce. „Tak, Chiny powołały ostatnio odpowiednik naszego UAP Task Force. Używają sztucznej inteligencji do tych celów. Wiemy, że próbują przejąć prowadzenie w tej konwersacji również w ONZ.” – odpowiada Elizondo.

Czytaj więcej: UAP Task Force – co to jest?

Jakie są szanse na kooperację?

„Jestem pod tym względem nieco schizofreniczny. Jedna strona mojej osobowości patrzy z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego. Mieliśmy i mamy przeciwników, którzy zawsze będą próbowali nas okraść. Na zasadzie: nie ufaj im. Staraj się współpracować, ale im nie ufaj. Ale ta nierządowa strona mnie jest zazwyczaj bardziej optymistyczna. Możliwe, że to jest pewna perspektywa dla naszych krajów, a nie powód do niezgody. Może moglibyśmy znaleźć jakąś wspólną płaszczyznę? Może moglibyśmy pracować razem dla dobra ogółu, które w praktyce obejmuje całą ludzkość? Może mogłoby być tak, jak podczas zimnej wojny, kiedy zaczęliśmy współpracę z Rosjanami? To mogłaby być nowa era współpracy, gdzie spotykamy się w kosmosie.”

„Ale to, na co mam nadzieję, może być zupełnie różne od tego, czego się spodziewam.” – podkreśla były agent kontrwywiadu. „Dokładnie wiem, do czego zdolne są te kraje. Współpraca wymagałaby od nas dużego zaufania.”

Czytaj także: Technologia UFO, a nasze możliwości – najnowszy wywiad z Luisem Elizondo

Chiny będą śledzić UFO dzięki AI

Chiny będą śledzić UFO dzięki AI

South China Morning Post informuje, że Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (ChAL-W) zajęła się „niezidentyfikowanymi warunkami powietrznymi” z pomocą sztucznej inteligencji. „Częste występowanie niezidentyfikowanych warunków powietrznych w ostatnich latach stawia poważne wyzwania dla bezpieczeństwa obrony przeciwlotniczej naszego kraju” – mówi Chen Li, naukowiec z Chińskiej Akademii Wczesnego Ostrzegania Sił Powietrznych. Li mówi też, że sztuczna inteligencja potrafi „myśleć nieszablonowo”, łącząc pozornie odmienne zestawy danych z różnych miejsc i czasów. Może to pomóc ChAL-W szybciej i skuteczniej ocenić, czy UFO to technologia wrogich krajów, naturalne zjawisko, czy nawet – coś spoza ziemi.

Sprawdź również: UFO w kształcie piramidy – US Navy