UFO FAQ

Co w praktyce oznacza skrót UFO?

Z angielskiego Unidentified Flying Object to inaczej niezidentyfikowany obiekt latający (NOL). Innymi słowy to obiekt lub zjawisko, które w momencie zgłoszenia nie jest identyfikowalne. Podczas gdy większość UFO, po wdrożeniu śledztwa, jest identyfikowana jako konwencjonalne obiekty lub zjawiska – część pozostaje niemożliwa do zidentyfikowania. W potocznym użyciu, termin UFO zaczął być używany w odniesieniu do obcych statków kosmicznych i tzw. latających spodków.

UAP – co to jest?

Skrót UAP oznacza niezidentyfikowane zjawiska powietrzne (Unidentified Aerial Phenomenon). Początkowo był używany głównie przez organizacje brytyjskie. Wraz z rosnącą popularyzacją i jednoczesną stygmatyzacją określenia UFO, skrót UAP jest coraz częściej używany w amerykańskich środowiskach militarnych, politycznych i naukowych, jako termin znacznie bardziej neutralny. W sierpniu 2020 roku powołana została specjalna grupa zadaniowa ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych, UAP TF – Unidentified Aerial Phenomena Task Force.

Więcej informacji: UAP Task Force – co to jest?

Skąd wiemy, że to pozaziemska technologia?

Zgodnie z relacjami członków sił powietrznych obiekty uwieczniane na nagraniach i zawarte w rządowej dokumentacji posiadają specyficzne cechy, które pozostają poza naszymi obecnymi możliwościami technologicznymi. Wspomniana dokumentacja obejmuje obiekty i zjawiska przeczące znanym nam prawom fizyki i aerodynamiki. 

Sprawdź więcej: Technologia UFO z odtajnionych nagrań

Obiekty poruszają się z prędkością przekraczającą 18 000 km/h, nie posiadają żadnych powierzchni sterowych, ani wykrywalnych środków napędu. Posiadają możliwość unoszenia się w powietrzu bez ruchu i zmiany toru lotu pod kątem prostym. W wielu przypadkach niezidentyfikowane obiekty wyprzedzają pilotów zanim ci osiągają swoje CAP pointy (pozycje bojowe) przewidując ich ruchy.

Sprawdź także wywiad z Luisem Elizondo: Technologia UFO, a nasze możliwości, gdzie omawiamy 5 cech szczególnych UAP. Wśród nich umiejętność kamuflażu i transmedialne poruszanie się – w atmosferze ziemskiej, kosmicznej i wodzie. 

Gdzie można zobaczyć dokumentację odtajnioną przez Pentagon?

UFO - niezidentyfikowane obiekty latające

Zgodnie z ustawą o wolności informacji (FOIA), na stronie Naval Air Systems Command (NAVAIR) możliwe jest pobranie nagrań odtajnionych przez Pentagon we wrześniu ubiegłego roku.

Czytaj więcej: Wiarygodne dowody na istnienie UFO? Nagrania odtajnione przez Pentagon 2020

Oraz: UFO w kształcie piramidy – US Navy

Dlaczego większość incydentów, w których się mówi ma miejsce w Stanach Zjednoczonych?

Na podstawie dostępnych danych można wyciągnąć wniosek, że incydenty z udziałem UAP mają miejsce przede wszystkim w krajach o wysokim potencjale wojskowym. Szczególnie należy uwzględnić te, które posiadają największą liczbę głowic jądrowych. Wśród tych krajów Stany Zjednoczone wyróżniają się językiem urzędowym – angielski znacznie ułatwia międzynarodowy przepływ informacji. Osobną kwestią jest fakt, że w USA presja społeczna ma większe znaczenie niż w pozostałych niegdysiejszych mocarstwach.

Nie jest jednak tak, że Stany Zjednoczone mają wyłączność na incydenty związane z UAP. Dowodem na to jest artykuł: Podwodne UFO – archiwa rosyjskie, a także rozważania perspektywy ewentualnej współpracy Chin i USA w kwestii UFO. Na temat UAP wypowiada się także były dyrektor programu kosmicznego Izraela.

Co UFO robi na Ziemi?

W związku z wyjątkowo ograniczonym dostępem do potwierdzonych informacji ciężko jest spekulować co do celowości UAP / UFO. To, co na ten moment wiemy oparte jest w głównej mierze na częstotliwości występowania nieizdentyfikowanych obiektów w określonych miejscach.

Sprawdź: Dlaczego UFO interesuje broń nuklearna?

W artykule O UFO z punktu widzenia psychiatry – dr John Mack możesz z kolei przeczytać zeznania i wnioski świadków mających styczność z UFO.

Jak wyglądają istoty pozaziemskie?

UFO, a istoty pozaziemskie

Nadzwyczaj ograniczony dostęp do wiarygodnych informacji sprawia, że ciężko jest wysnuwać jakiekolwiek wnioski. Istnieją jednak nagrania, których autentyczność została potwierdzona przez niezależne instytucje rządowe. Niektóre z tych dowodów pozwalają niejako na zobrazowanie pasażerów niezidentyfikowanych obiektów latających.

Sprawdź: Istoty pozaziemskie? Film z Turcji (Kumburgaz)

Czy są jakieś wiarygodne filmy dokumentalne dotyczące UAP?

Film dokumentalny The Phenomenon (2020) jest podsumowaniem wypowiedzi wysokich rangą przedstawicieli rządowych, zawiera także rozmowy ze świadkami masowych incydentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *