Slajd 9, który wyciekł z prezentacji AATIP

Slajdy AATIP (Programu Zaawansowanej Identyfikacji Zagrożeń Lotniczych) miały wyciec do sieci w kilku wersjach. Jednym z najciekawszych, przez wzgląd na źródło pochodzenia, jest „Slajd 9”. Ten fragment prezentacji pochodzi ze strony Christophera Mellona, byłego Zastępcy Sekretarza Obrony ds. Wywiadu, ale został usunięty niedługo po publikacji.

Z uwagi na to, że nie znamy przyczyn usunięcia pliku ze strony, nie mamy pewności czy slajd w istocie pochodzi z jakiejkolwiek niejawnej prezentacji DoD.

W sekcji #wycieki znajdują się informacje wysoce prawdopodobne, ale nie potwierdzone w pełni lub pochodzące z niemożliwych do zweryfikowania źródeł.

Czego dotyczy Slajd 9?

Slajd 9 przedstawia scenariusz zagrożenia DoD (Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych) oraz przewagi, którymi dysponuje resort. Żaden ze slajdów, które wyciekły do sieci nie zawiera wyraźnej sugestii co do natury obiektów, których dotyczy prezentacja. Jeden z fragmentów sugeruje jednak, że przedmioty prezentacji są „zatrudnione przez inne kraje lub podmioty”.

Czytaj także: Wycieki z odprawy Kongresu? „To było 40 minut Science-Fiction”

Slajd 9 z prezentacji AATIP

Scenariusz zagrożenia DoD

Scenariusz zagrożenia, omawiany na Slajdzie 9, sugeruje, że dzięki nauce wróg ma możliwość przenosić broń praktycznie wszędzie na planecie. W każdym momencie i bez wykrycia. Używa bowiem kamuflażu, natychmiastowego przyspieszenia i manewrowania, zagłuszania oraz niewidocznych sygnatur.

Jakie przewagi ma DoD wobec tak wysoce rozwiniętej technologii wroga? Resort posiada personel, który rozumie fizykę, potrafi wyciągnąć korzyści z tej technologii i potrafi chronić program. „Żaden podobny program nie istnieje” – czytamy na końcu slajdu.

Pozostałe slajdy, które krążą w sieci, zawierają więcej informacji odnośnie charakterystyki obiektów. Jeden z nich mówi o możliwości penetracji powierzchni stałych i powodowaniu anomalii czasoprzestrzennych . Zawiera nawet odniesienia do modyfikacji organizmów biologicznych i zakłada możliwość manipulowania „ośrodkami poznawczymi” ludzi.

Ten drugi scenariusz zagrożenia zawiera informację, że personel DoD miał już styczność z podobnymi zjawiskami. Sugeruje także, że „to, co do tej pory określane było mianem »zjawiska« (od UAP – przyp.tłum.), teraz jest fizyką kwantową„. To oznaczałoby, że temat ten nie jest nowy dla DoD i że jest badany od wielu lat.

Sprawdź również: UAP – co to jest? Analiza fundamentalna

Wątpliwości

Jeśli powyższy slajd, lub nawet wszystkie slajdy, które wyciekły z AATIP są prawdziwe, to mamy do czynienia z bliżej określonym, „potencjalnym wrogiem” o znaczącej przewadze technologicznej. Pozostaje to spójne z teorią obcej cywilizacji. Ostatecznie ktokolwiek, kto przybyłby na naszą planetę spoza Układu Słonecznego musiałby mieć technologię, która znacznie przewyższa naszą.

Główne wątpliwości co do prawdziwości slajdów powoduje sam fakt, że wyciekły. Należałoby się spodziewać, że tego typu materiały będą tajne i nie wpadną w ręce opinii publicznej. Kontropinie sugerują, że wyrywkowe slajdy mogą stanowić wnioski i profesjonalne opinie zespołu AATIP, dzięki czemu nie podlegają zatajeniu. Czy to tłumaczyłoby także brak znacznika klasyfikacyjnego? Być może.