Slajd 9, który wyciekł z prezentacji AATIP

Slajdy AATIP (Programu Zaawansowanej Identyfikacji Zagrożeń Lotniczych) wyciekły do sieci w kilku wersjach. Jedną z najbardziej godnych zaufania, przez wzgląd na źródło pochodzenia, jest Slajd 9. Ten fragment prezentacji pochodzi ze strony Christophera Mellona, byłego Zastępcy Sekretarza Obrony ds. Wywiadu. Został usunięty niedługo po publikacji.

Czego dotyczy Slajd 9?

Slajd 9 przedstawia scenariusz zagrożenia DoD (Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych) oraz przewagi resortu w momencie zaistnienia zagrożenia. Żaden ze slajdów, któe wyciekły nie zawiera wyraźnej sugestii co do obiektów, których dotyczy prezentacja. Jeden ze slajdów sugeruje jednak, że przedmioty prezentacji są „zatrudnione przez inne kraje lub podmioty”.

Czytaj także: Wycieki z odprawy Kongresu? „To było 40 minut Science-Fiction”

Slajd 9 z prezentacji AATIP

Scenariusze zagrożenia

Scenariusz zagrożenia, omawiany na Slajdzie 9, sugeruje, że dzięki nauce wróg ma możliwość przenosić broń praktycznie wszędzie na planecie. W każdym momencie i bez wykrycia. Używa bowiem kamuflażu, natychmiastowego przyspieszenia i manewrowania , zagłuszania i niewidocznych sygnatur.

Jakie przewagi ma DoD wobec tak wysoce rozwiniętej technologii wroga? Resort posiada personel, który rozumie fizykę, potrafi wyciągnąć korzyści z tej technologii i potrafi chronić program.

Pozostałe slajdy, które krążą w sieci, zawierają więcej informacji odnośnie charakterystyki obiektów. Jeden z nich mówi o możliwości penetracji powierzchni stałych i powodowaniu anomalii czasoprzestrzennych . Zawiera nawet odniesienia do modyfikacji organizmów biologicznych i zakłada możliwość manipulowania „ośrodkami poznawczymi”.

Ten drugi scenariusz zagrożenia zawiera informację, że personel DoD miał już styczność z podobnymi zjawiskami. Sugeruje także, że „to, co do tej pory określane było mianem »zjawiska« (od UAP – przyp.tłum.), teraz jest fizyką kwantową„. To oznaczałoby, że temat ten nie jest nowy dla DoD i że jest badany od wielu lat.

Sprawdź również: Technologia UFO, a nasze możliwości

Wątpliwości

Jeśli powyższy slajd, lub wszystkie slajdy, który wyciekły z AATIP są prawdziwe to mamy do czynienia z bliżej określonym, potencjalnym wrogiem o znaczącej przewadze technologicznej. Pozostaje to spójne z teorią obcej cywilizacji. Ostatecznie ktokolwiek, kto przybyłby na naszą planetę spoza Układu Słonecznego musiałby mieć technologię, która znacznie przewyższa naszą.

Główne wątpliwości co do prawdziwości slajdów powoduje sam fakt, że wyciekły. Należałoby się spodziewać, że tego typu materiały będą tajne i nie wpadną w ręce opinii publicznej. Kontropinie sugerują, że wyrywkowe slajdy mogą stanowić wnioski i profesjonalne opinie zespołu AATIP, dzięki czemu nie podlegają zatajeniu. Czy to tłumaczyłoby także brak znacznika klasyfikacyjnego?