Wycieki z odprawy Kongresu? „To było 40 minut Science-Fiction”

Znajdujesz się w sekcji #wycieki. W przeciwieństwie do pozostałych kategorii, które znajdziesz na naszym portalu, dane w artykułach tej sekcji mogą nie pochodzić z potwierdzonych źródeł.

Kongresmeni i Rada Bezpieczeństwa Narodowego mieli otrzymać tajny, 73-stronicowy raport wraz z 14 nagraniami. „Znam kilkoro ludzi, którzy byli na spotkaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i najlepszy kometarz jaki słyszałem to: to było 40 minut filmów science-fiction, byliśmy oszołomieni.” słyszymy od Boba McGwiera w dyskusji radiowej. Jeśli te pogłoski okażą się być prawdziwe, to może się okazać, że ta część raportu, która została upubliczniona, zawiera śmiesznie małą ilość informacji.

Czytaj także: Oficjalny raport Pentagonu. Nie jesteśmy sami?

To, co otrzymaliśmy w ramach raportu o UFO to, zgodnie z jego tytułem, „wstępna ocena”. Czytamy w nim o współpracy różnych agencji i departamentów oraz o gromadzeniu danych, które być może będą musiały poczekać na postęp naukowy. Można byłoby się spodziewać, że kategoryzacja raportu jako wstępnej oceny odnosi się do przyszłych badań.

Jednak co jeśli wstęp do raportu, który został odtajniony, jest w istocie wstępem do raportu tajnego, do którego dostęp mają wyłącznie prawodawcy i służby bezpieczeństwa? Ostatecznie od początku wiadomym było, że Kongres wymaga jawnego raportu o UFO jednak uwzględniał dostarczenie niejawnych załączników.

Sprawdź także: Co wiemy o UFO – prezydenci USA

„Nie otrzymałem żadnych tajnych informacji. Powiedziano mi wyłącznie o tym, że wydarzenie miało miejsce i jakie były reakcje ludzi.” – słyszymy w rozmowie. „To będzie koszmar dla opinii publicznej jeśli się o tym dowie.” – mówi w dyskusji Steven Bassett. „Jeśli to pozostanie tajne to będzie zagwozdką dla TV”. „Steve, jesteś w Waszyngtonie od dekad. Jak myślisz, na jak długo reporterzy zostawią to w spokoju?” „Wyciek do New York Times już miał miejsce”. „To wybuchnie jak wulkan” – słyszymy w dyskusji.

Czytaj więcej: Rozkazy wydane po publikacji raportu Pentagonu