Technologia UFO, a nasze możliwości – wywiad z Luisem Elizondo

Luis Elizondo, były dyrektor AATIP, rządowego programu identyfikacji zaawansowanych zagrożeń powietrznych, w przeszłości był także agentem specjalnym kontrwywiadu armii amerykańskiej i pracownikiem Biura Podsekretarza Obrony ds. Wywiadu.

We wczorajszym wywiadzie dla Washington Post Luis Elizondo poruszył wątek naszych cywilizacyjnych możliwości technologicznych w odniesieniu to tego, co już wiemy o UFO.

Wszyscy mamy nadzieję, że do końca czerwca dyrektor Wywiadu Narodowego Stanów Zjednoczonych dostarczy Senatowi odtajniony raport odnośnie niewyjaśnionych dotąd zjawisk powietrznych. Środowiska ufologów nie wyrażają jednak nadmiernego entuzjazmu wobec jego zawartości, podobnie jak Luis Elizondo.

Update: Oficjalny raport Pentagonu o UFO 2021

Luis Elizondo: „Są trzy opcje.”

Luis Elizondo jest znany ze swojej dedykacji wobec odtajnienia UFO, ale – jak sam mówi – jego usta wiążą zobowiązania wobec kraju. Jako były członek kontrwywiadu nie może narazać bezpieczeństwa swojej ojczyzny ujawniając dane, które potencjalnie dotyczą wrogiej technologii. Potencjalnie – bo według byłego agenta hipotetycznych wyjaśnień jest więcej niż jedno.

„Pierwsza z teorii jest taka, że UAP to jakiś rodzaj supertajnej amerykańskiej technologii.” – tłumaczy Elizondo. „Co jest wysoce wątpliwe, ponieważ nie testujesz supertajnej technologii, na terenach bojowych i wokół nich, gdzie każdy może to zobaczyć i nie powodujesz zagrożenia życia pilotów własnej marynarki wojennej i załogi lotniczej.” – dodaje od razu.

Według drugiej hipotezy UAP to przeciwnik zewnętrzny. „W takim przypadku mamy mamy do czynienia z zagrożeniem życia pilotów naszej marynarki wojennej i naszej załogi lotniczej. Jeśli Rosji lub Chinom w ciągu ostatnich dekad naprawdę udało się zdobyć technologię, która zaburza podstawy naszych nauk i nasze rozumienie fizyki, to mamy naprawdę duże kłopoty.” – zauważa Luis Elizondo.

„Ostatnia opcja to żadne z powyższych. Oznaczałoby to, że nie jest to technologia ani amerykańska, ani zagraniczna. Tu pojawia się znacznie głębsze pytanie, które dotyczy wszystkich, jak sądzę, całego społeczeństwa – teologów, naukowców, polityków i obywateli.”

„W tym tygodniu od przywództwa wyższego szczebla dowiedzieliśmy się, że definitywnie nie jest to nasza technologia (…) Jesteśmy całkiem pewni, że nie jest to technologia rosyjska, ani chińska.” – podkreśla Elizondo. „I jest ku temu kilka przesłanek, które chętnie rozwinę.”

Dlaczego UFO raczej nie jest ruską, ani chińską technologią?

John Ratcliffe, były dyrektor Wywiadu Narodowego zaprzeczył jakoby UAP mogło zostać zidentyfikowane jako rosyjska technologia. „Spora część rosyjskich informacji o UFO wylądowała w naszych rękach” – dodaje Elizondo w odniesieniu do prawie 5-letniego okresu współpracy amerykańsko-rosyjskiej w zakresie UFO. „Doświadczaliśmy dokładnie tych samych problemów dotyczących UFO / UAP.”

Incydenty UAP, według byłego agenta wywiadu, mają miejsce od co najmniej lat 50 i już wtedy obiekty bywały identyfikowane jako technologie, które daleko przekraczają nasze ówczesne i aktualne możliwości.

Zdaniem Elizondo wydaje się zupełnie nieprawdopodobnym, by stały za tym Chiny. Szczególnie wziąwszy pod uwagę jak ogromne ilości pieniędzy Stany Zjednoczone zainwestowały w rozwój technologii i jak mały jest ten progres w odniesieniu do technologicznych możliwości obserwowanych obiektów.

Chiny słyną z optymalizacji produkcji technologicznej i powielania technologii, nie z jej kreowania. „Po co Chiny miałyby w dalszym ciągu kopiować nasze technologie, jeśli miałyby coś, co jest daleko bardziej zaawansowane? Po co miałyby w ogóle w dalszym ciągu inwestować w wojsko?” – pyta Luis Elizondo.

Sprawdź: Współpraca Chin i USA w kwestii UFO?

UFO - technologia pozaziemska czy pozawymiarowa?

„Technologia może pochodzić z przestrzeni międzywymiarowej”

„Czy wierzę, że może to być coś – cytując – pozaziemskiego? Pozwól mi być w tej kwestii ostrożnym – ostatecznie nie ma znaczenia co myślę i w co wierzę. To co się liczy, to to, co mówią nam dane i fakty.

Od zawsze miałem proste zadanie – dotrzeć do prawdy i powiedzieć prawdę. Jako śledczy stosowaliśmy tą samą metodologię do terrorystów, szpiegów i śledzenia UFO. Nie miało znaczenia czym są te rzeczy, dążyliśmy do tego, żeby dowiedzieć się czym są.” – mówi Luis Elizondo. „Nasze podejście było agnostyczne.” – podkreśla.

„Czy technologia jest stąd czy stamtąd? Tego nie wiemy. W zasadzie na stole jest wiele opcji. Ta technologia może pochodzić z przestrzeni kosmicznej, naszej wewnętrznej przestrzeni lub przestrzeni międzywymiarowej” – dodaje.

Technologia UFO, a ludzkie możliwości percepcji

Technologia UFO, a możliwości percepcji

„Zaczynamy uczyć się czym jest fizyka kwantowa i zaczynamy rozumieć nasze miejsce na naszej małej planecie. Zaczynamy widzieć, że jest wiele innych opcji. Jako ludzie oceniamy wszechświat za pomocą pięciu fundamentalnych zmysłów – dotyku, smaku, zapachu, słuchu i wzroku.”

Jeśli nie mamy zmysłu, nie możemy odebrać i przetworzyć bodźca, ani wejść z nim w interakcję. 99% wszechświata jest dla nas niepostrzegalna. „Sygnały wi-fi przechodzą teraz przez twoje ciało, radiacja kosmiczna oddziałuje z kosmosu.” – tłumaczy Elizondo. „Nie możesz wejść w żadną interakcję z nimi, bo nie masz ku temu dostępnych narzędzi.”

Jako ludzie potrzegamy wszystko w kategoriach zero-jedynkowych. „Psychologowie zaczęli nas nawet określać zwierzętami kardio-społecznymi. Pierwsze dziewięć miesięcy życia spędzamy słysząc podwójne bicie serca matki. Przez resztę swojego życia bazujemy na ekstremach – jest dobro i zło, góra i dół, ciepło i zimno, biały i czarny.

Zmierzamy do tego, by wszystko sobie upraszczać. Podczas gdy w fizyce nic nie jest zero-jedynkowe. Jest wiele opcji i możliwości. Podobnie jest w przypadku pytania czym jest technologia UFO.”

Czytaj więcej: Technologia UFO z odtajnionych nagrań

Technologia UFO, a nasze możliwości cywilizacyjne

Ta technologia jest na poziomie kilku generacji wprzód wobec tego, co obecnie postrzegamy jako technologia nowej generacji. To jest coś, do czego może dojdziemy za 50, a może 1000 lat.

„Wszechświat jest pełen skrótów i luk.” – Elizondo odnosi się do fizyki kwantowej. „Mamy czasoprzestrzeń – czas i przestrzeń są połączone. Są rozciągalne i mogą się kurczyć. I jakkolwiek dziwaczne to może się wydawać, to jest właśnie to, co teraz odkrywamy.

Wiemy, że czasoprzestrzeń może być zakrzywiana dzięki dużej masie lub dużej ilości energii. Chcę powiedzieć, że jako cywilizacja widzimy dopiero wierzchołek góry lodowej wiedzy, która będzie niezbędna do zrozumienia czym są te obiekty.”

Z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego obserwujemy pewną zależność pomiędzy obserwacjami UFO i technologiami nuklearnymi. Mówimy tu o napędzie nuklearnym, energii atomowej i systemach broni jądrowej. „Te same obserwacje poczyniły inne kraje Mówimy więc o sprawie, która ma zasięg globalny.”

„W przypadku marynarki wojennej USA mieliśmy do czynienia z wyłączaniem systemów broni jądrowej. Chciałoby się zatem powiedzieć, że cokolwiek to jest – jest nastawione pokojowo. Jednak w innych krajach, które również doświadczyły ingerencji w ich broń atomową – systemy były włączane. Dla mnie to jest trapiące.” – dodaje Elizondo.

Czytaj również: Dlaczego UFO interesuje broń nuklearna?

5 cech szczególnych UAP

Technologia UFO, którą obserwujemy potrafi wchodzić w interakcję z naszą technologią atomową. Ale jest też inna zależność, którą obserwujemy. UFO / UAP najczęściej obserwowane jest w pobliżu wody lub w wodzie.

„Generalnie jest pięć charakterystycznych czynników, które możemy wymienić w odniesieniu do tej technologii. Pierwszym jest prędkość hipersoniczna, drugim – możliwość natychmiastowych zmian kierunków. I kiedy mówię o natychmiastowych zmianach kierunków mam na myśli fakt, że ludzie są w stanie wytrzymać siły 5 G. Nasze najlepsze samoloty mogą wytrzymać siłę około 16 G. W przypadku tych rzeczy mówimy o 300, 400, a nawet 600 G.”

„Jeśli mówimy o prędkości naddźwiękowej mamy na myśli mach 5 lub więcej.” – mówi Elizondo. Mamy samoloty poruszające się z taką prędkością. „Jednak nikt nie oczekuje od takiego samolotu, że będzie robił nagłe zwroty o 90 stopni. Żeby nadać temu kontekst – kiedy nasz SR-71 Blackbird lecący z prędkością około 5200 km/h chce zrobić obrót w prawo – zajmuje mu to około pół stanu Ohio. Nie oczekujesz że skręci o 90 stopni. A to jest coś co obserwujemy.”

Należy dodać, że prędkości hipersoniczne, osiągane przez nieidentyfikowane obiekty pozbawione są sygnatur – zarówno dźwiękowych, jak i w postaci oparów. Obiekty mają możliwość pokonywania grawitacji bez widocznych środków napędowych i powierzchni sterujących, takich jak skrzydła. To pozwala przypuszczać, że UAP są obiektami antygrawitacyjnymi.

„Trzecia cecha charakterystyczna to coś, co nazywamy niską obserwowalnością, a czwartą umiejętnością jest poruszanie się transmedialne, czyli umiejętność poruszania się nie tylko w atmosferze, ale prawdopodobnie także w środowisku próżniowym – w kosmosie oraz w wodzie.”

„Mamy wodnosamoloty, ale to nie są ani dobre samoloty, ani dobre łodzie ze względu na kompromis konstrukcyjny. Z kolei te obiekty [UAP], które udaje nam się obserwować również w wodzie, dokonują rzeczy, które przeczą wszystkiemu co nam znane na naszej planecie.”

Czytaj również: Luis Elizondo: nowe fakty o UFO oraz: Co jeśli mówimy o dwóch odrębnych zjawiskach UFO?