Technologia UFO, a nasze możliwości

Luis Elizondo był dyrektorem rządowego programu Advanced Aerospace Threat Identification Program – programu identyfikacji zaawansowanych zagrożeń powietrznych. Jednocześnie jest też byłym agentem specjalnym kontrwywiadu armii amerykańskiej i pracownikiem Biura Podsekretarza Obrony ds. Wywiadu. We wczorajszym wywiadzie dla Washington Post Luis Elizondo porusza wątek naszych możliwości technologicznych w odniesieniu to tego czym jest technologia UFO.

Wszyscy mamy nadzieję, że do końca czerwca dyrektor Wywiadu Narodowego Stanów Zjednoczonych dostarczy Senatowi odtajniony raport odnośnie niewyjaśnionych dotąd zjawisk powietrznych. Czego możemy się po nim spodziewać? Czy będzie mowa o statkach pozaziemskich? „Są trzy opcje.” – odpowiada Elizondo. „Pierwsza z nich jest taka, że mówimy o jakiejś tajnej, amerykańskiej broni. Broni, którą udało nam się utrzymać w sekrecie nawet przed samymi sobą, przez bardzo długi okres czasu.

Druga opcja jest taka, że mówimy o technologii któregoś z naszych przeciwników, która w jakiś sposób wyciekła do naszego kraju. Mimo tego, że sama w sobie jest dość prężnym i wszechstronnym, inteligentnym narzędziem. I oczywiście trzecia opcja jest totalnie innym paradygmatem. W tym tygodniu od przywództwa wyższego szczebla dowiedzieliśmy się, że definitywnie nie jest to nasza technologia.” To pozostawia nam zatem już tylko dwie opcje. „Jesteśmy całkiem przekonani, że nie jest to technologia rosyjska, ani chińska.” – podkreśla sam Elizondo. „I jest ku temu kilka przesłanek, które chętnie rozwinę.”

Czytaj więcej: Raport o UFO dla Kongresu US – co nowego?

Skąd pochodzi ta technologia?

Sam John Ratcliffe, były dyrektor Wywiadu Narodowego zaprzeczył jakoby miała to być rosyjska technologia. „Spora część rosyjskich informacji o UFO wylądowała w naszych rękach” – mówi Elizondo w odniesieniu do prawie 5-letniego okresu współpracy amerykańsko-rosyjskiej w zakresie UFO. „Doświadczaliśmy dokładnie tych samych problemów dotyczących UFO / UAP.” To pozostawia nam w opcji tylko Chiny. Z kolei, jak mówi sam Elizondo – niewyjaśnione zjawiska mają miejsce od lat 50. Już wtedy obserwowane był technologie daleko przekraczające nasze ówczesne i obecne możliwości.

Więcej w temacie: Podwodne UFO – archiwa rosyjskie

Zdaniem Elizondo wydaje się zupełnie nieprawdopobobnym, by stały za tym Chiny. Szczególnie wziąwszy pod uwagę jak dużo Stany Zjednoczone zainwestowały w rozwój technologii i jak mały jest ten progres w odniesieniu do technologii, o których mówimy. Chiny z kolei, jakby nie patrzeć, w dużej mierze specjalizują się raczej w podkradaniu technologii, niż w jej tworzeniu. Idąc tą drogą – „Dlaczego Chiny w dalszym ciągu podkradałyby nasze technologie jeśli miałyby coś, co jest daleko bardziej zaawansowane? Po co miałyby w ogóle w dalszym ciągu inwestować w wojsko?

Sprawdź także: Współpraca Chin i USA w kwestii UFO?

UFO - technologia pozaziemska czy pozawymiarowa?

„Czy wierzę, że może to być coś – cytując – pozaziemskiego? Pozwól mi być w tej kwestii ostrożnym – ostatecznie nie ma znaczenia co myślę i w co wierzę. To co się liczy, to to, co mówią nam dane i fakty. Od zawsze miałem dość proste zadanie – dotrzeć do prawdy i powiedzieć prawdę. Jako śledczy stosowaliśmy tą samą metodologię i reżim do terrorystów, szpiegów i śledzenia UFO. Nie miało znaczenia czym są te rzeczy, dążyliśmy do tego, żeby dowiedzieć się czym są.” – mówi Luis. „Nasze podejście było agnostyczne.” – podkreśla. Czy mówimy o technologii pozaziemskiej?

Czy technologia jest stąd czy stamtąd? Tego nie wiemy. W zasadzie na stole jest wiele opcji. Ta technologia może pochodzić z przestrzeni kosmicznej, naszej wewnętrznej przestrzeni lub przestrzeni międzywymiarowej.

Technologia UFO, a ludzkie możliwości percepcji

Technologia UFO, a możliwości percepcji

„Zaczynamy uczyć się czym jest fizyka kwantowa i zaczynamy rozumieć nasze miejsce na naszej małej planecie. Zaczynamy widzieć, że jest wiele innych opcji. Jako ludzie oceniamy wszechświat za pomocą pięciu fundamentalnych zmysłów – dotyku, smaku, zapachu, słuchu i wzroku. Jeśli nie możemy użyć któregoś ze zmysłów – nie możemy wejść z tym w interakcję. W związku z tym 99% wszechświata jest dla nas niepostrzegalna. Sygnały wi-fi przechodzą teraz przez twoje ciało, radiacja kosmiczna oddziaływuje z kosmosu.” – tłumaczy Elizondo. „Nie możesz wejść w żadną interakcję z nimi, bo nie masz ku temu żadnych narzędzi.”

Jako ludzie potrzegamy wszystko w kategoriach zero-jedynkowych. „Psychologowie zaczęli nas nawet określać zwierzętami kardio-społecznymi. Pierwsze dziewięć miesięcy życia spędzamy słysząc podwójne bicie serca matki. Przez resztę swojego życia bazujemy na ekstremach – jest dobro i zło, góra i dół, ciepło i zimno, biały i czarny. Zmierzamy do tego, by wszystko sobie upraszczać. W fizyce nic nie jest zero-jedynkowe. Jest wiele opcji i możliwości. Podobnie jest w przypadku pytania czym jest technologia UFO.”

Technologia UFO, a możliwości cywilizacyjne

„Ta technologia jest wielogeneracyjna. Jest obecnie na poziomie kilku generacji naprzód od tego, co postrzegamy jako technologia nowej generacji. To jest coś, co może być 50, a może i tysiąc lat przed nami. Wszechświat jest pełen skrótów i luk.” – tłumaczy Elizondo. „Mamy czasoprzestrzeń – czas i przestrzeń są połączone. Są rozciągalne i mogą się kurczyć. I jakkolwiek dziwaczne to może być – to jest właśnie to, co widzimy. Czasoprzestrzeń może być zakrzywiana bazując na masie lub dużej ilości energii.” Jako cywilizacja widzimy dopiero wierzchołek góry lodowej wiedzy, która będzie niezbędna do zrozumienia czym są te obiekty.

„Z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego istnieje pewna zależność pomiędzy obserwacjami UFO / UAP i naszymi technologiami nuklearnymi. Mówimy o napędzie nuklearnym, energii atomowej czy systemach broni jądrowej. Te same obserwacje poczyniły inne kraje – mieli takie same incydenty. Więc mówimy o sprawie o zasięgu globalnym. W przypadku marynarki wojennej USA mieliśmy do czynienia z wyłączaniem systemów broni jądrowej. Chciałoby się zatem powiedzieć, że cokolwiek to jest – jest nastawione pokojowo. Jednak w innych krajach, które również doświadczyły ingerencji w ich broń atomową – systemy były włączane. Dla mnie to jest trapiące.”

Czytaj również: Dlaczego UFO interesuje broń nuklearna?

5 cech szczególnych technologii UAP

5 cech szczególnych technologii UAP

Technologia UFO, którą obserwujemy potrafi wchodzić w interakcję z naszą technologią atomową. Ale jest też inna zależność, którą obserwujemy. UFO / UAP najczęściej obserwowane jest w pobliżu wody lub w wodzie. „Generalnie jest pięć charakterystycznych czynników, które możemy wymienić w odniesieniu do tej technologii. Pierwszym jest prędkość hipersoniczna, drugim – możliwość natychmiastowych zmian kierunków. I kiedy mówię o natychmiastowych zmianach kierunków mam na myśli fakt, że ludzie są w stanie wytrzymać siły 5 G. Nasze najlepsze samoloty mogą wytrzymać siłę około 16 G. W przypadku tych rzeczy mówimy o 300, 400, a nawet 600 G.

„Jeśli mówimy o prędkości naddźwiękowej mamy na myśli mach 5 lub więcej.” – słyszymy od Elizondo. Mamy samoloty poruszające się z taką prędkością. „Jednak nikt nie oczekuje od takiego samolotu, że będzie robił nagłe zwroty o 90 stopni. Żeby nadać temu kontekst – kiedy nasz SR-71 Blackbird lecący z prędkością około 5200 km/h chce zrobić obrót w prawo – zajmuje mu to około pół stanu Ohio. Nie oczekujesz że skręci o 90 stopni. A to jest coś co obserwujemy.” Należy dodać, że prędkości hipersoniczne, osiągane przez nieidentyfikowane obiekty pozbawione są sygnatur – zarówno dźwiękowych, jak i w postaci oparów.

„Trzecia cecha charakterystyczna to możliwość maskowania. Nazywamy to niską obserwowalnością. Czwartą umiejętnością jest poruszanie się transmedialne. Umiejętność danego obiektu do poruszania się nie tylko w atmosferze -na dużych i małych wysokościach-, ale prawdopodobnie także w środowisku próżniowym, jak w kosmosie oraz w wodzie. Mamy wodnosamoloty, ale to nie są ani dobre samoloty, ani dobre łodzie ze względu na kompromis konstrukcyjny. Z kolei te obiekty, które udaje nam się zaobserwować również w wodzie, dokonują rzeczy, które przekraczają wszystko co nam znane na naszej planecie.” Piątą cechę charakterystyczną stanowi możliwość pokonywania grawitacji bez widocznych środków napędowych i powierzchni sterujących, takich jak skrzydła.

Czytaj więcej: Technologia UFO z odtajnionych nagrań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *