Technologia UFO, a nasze możliwości – wywiad z Luisem Elizondo

Luis Elizondo, były dyrektor AATIP – rządowego programu identyfikacji zaawansowanych zagrożeń powietrznych, jednocześnie jest też byłym agentem specjalnym kontrwywiadu armii amerykańskiej i pracownikiem Biura Podsekretarza Obrony ds. Wywiadu.

We wczorajszym wywiadzie dla Washington Post Luis Elizondo porusza wątek naszych cywilizacyjnych możliwości technologicznych w odniesieniu to tego co wiemy o UFO.

Wszyscy mamy nadzieję, że do końca czerwca dyrektor Wywiadu Narodowego Stanów Zjednoczonych dostarczy Senatowi odtajniony raport odnośnie niewyjaśnionych dotąd zjawisk powietrznych. Czego możemy się po nim spodziewać? Środowiska ufologów nie wyrażają nadmiernego entuzjazmu, podobnie jak Luis Elizondo.

Update: Oficjalny raport Pentagonu o UFO 2021

Luis Elizondo: „Są trzy opcje.”

Pierwsza z nich jest taka, że „(…) to, czego jesteśmy świadkami, to jakiś rodzaj supertajnej amerykańskiej technologii, co jest wysoce wątpliwe, ponieważ nie testujesz supertajnej technologii, na terenach bojowych i wokół nich, gdzie każdy może to zobaczyć i nie powodujesz zagrożenia życia pilotów własnej marynarki wojennej i załogi lotniczej.

Drugą opcją jest przeciwnik zagraniczny. A w takim przypadku mamy mamy do czynienia z zagrożeniem życia pilotów naszej marynarki wojennej i naszej załogi lotniczej. Jeśli Rosji lub Chinom udało się naprawdę zdobyć, w ciągu ostatnich dziesięciu lat, technologię, która zmienia paradygmat w stosunku do tego, co mamy dzisiaj i nasze rozumienie fizyki to mamy naprawdę duże kłopoty.

Ostatnia opcja to żadne z powyższych. Nie jest to technologia ani amerykańska, ani zagraniczna. W takim przypadku jest to znacznie szersze pytanie, które dotyczy wszystkich, jak sądzę, w naszym społeczeństwie. Naszych teologów, naukowców, polityków i obywateli.”

„W tym tygodniu od przywództwa wyższego szczebla dowiedzieliśmy się, że definitywnie nie jest to nasza technologia (…) Jesteśmy całkiem przekonani, że nie jest to technologia rosyjska, ani chińska.” – dodaje Elizondo. „I jest ku temu kilka przesłanek, które chętnie rozwinę.”

UFO chińską technologią?

John Ratcliffe, były dyrektor Wywiadu Narodowego zaprzeczył jakoby miała to być rosyjska technologia. „Spora część rosyjskich informacji o UFO wylądowała w naszych rękach” – mówi Elizondo w odniesieniu do prawie 5-letniego okresu współpracy amerykańsko-rosyjskiej w zakresie UFO. „Doświadczaliśmy dokładnie tych samych problemów dotyczących UFO / UAP.”

Jak mówi Luis Elizondo – niewyjaśnione zjawiska mają miejsce od lat 50. Już wtedy obserwowane był technologie daleko przekraczające nasze ówczesne i obecne możliwości. Zdaniem Elizondo wydaje się zupełnie nieprawdopodobnym, by stały za tym Chiny. Szczególnie wziąwszy pod uwagę jak dużo Stany Zjednoczone zainwestowały w rozwój technologii i jak mały jest ten progres w odniesieniu do technologii UFO.

Chiny słyną z optymalizacji produkcji technologicznej i powielania technologii, nie z jej kreowania. „Dlaczego Chiny w dalszym ciągu pożyczałyby nasze technologie jeśli miałyby coś, co jest daleko bardziej zaawansowane? Po co miałyby w ogóle w dalszym ciągu inwestować w wojsko?” – pyta Luis Elizondo.

Sprawdź: Współpraca Chin i USA w kwestii UFO?

UFO - technologia pozaziemska czy pozawymiarowa?

„Ta technologia pochodzić z przestrzeni międzywymiarowej”

„Czy wierzę, że może to być coś – cytując – pozaziemskiego? Pozwól mi być w tej kwestii ostrożnym – ostatecznie nie ma znaczenia co myślę i w co wierzę. To co się liczy, to to, co mówią nam dane i fakty.

Od zawsze miałem proste zadanie – dotrzeć do prawdy i powiedzieć prawdę. Jako śledczy stosowaliśmy tą samą metodologię do terrorystów, szpiegów i śledzenia UFO. Nie miało znaczenia czym są te rzeczy, dążyliśmy do tego, żeby dowiedzieć się czym są.” – mówi Luis Elizondo. „Nasze podejście było agnostyczne.” – podkreśla.

„Czy technologia jest stąd czy stamtąd? Tego nie wiemy. W zasadzie na stole jest wiele opcji. Ta technologia może pochodzić z przestrzeni kosmicznej, naszej wewnętrznej przestrzeni lub przestrzeni międzywymiarowej” – dodaje.

Technologia UFO, a ludzkie możliwości percepcji

Technologia UFO, a możliwości percepcji

„Zaczynamy uczyć się czym jest fizyka kwantowa i zaczynamy rozumieć nasze miejsce na naszej małej planecie. Zaczynamy widzieć, że jest wiele innych opcji. Jako ludzie oceniamy wszechświat za pomocą pięciu fundamentalnych zmysłów – dotyku, smaku, zapachu, słuchu i wzroku.”

Jeśli nie mamy zmysłu, nie możemy odebrać i przetworzyć bodźca, ani wejść z nim w interakcję. 99% wszechświata jest dla nas niepostrzegalna. „Sygnały wi-fi przechodzą teraz przez twoje ciało, radiacja kosmiczna oddziałuje z kosmosu.” – tłumaczy Elizondo. „Nie możesz wejść w żadną interakcję z nimi, bo nie masz ku temu dostępnych narzędzi.”

Jako ludzie potrzegamy wszystko w kategoriach zero-jedynkowych. „Psychologowie zaczęli nas nawet określać zwierzętami kardio-społecznymi. Pierwsze dziewięć miesięcy życia spędzamy słysząc podwójne bicie serca matki. Przez resztę swojego życia bazujemy na ekstremach – jest dobro i zło, góra i dół, ciepło i zimno, biały i czarny.

Zmierzamy do tego, by wszystko sobie upraszczać. W fizyce nic nie jest zero-jedynkowe. Jest wiele opcji i możliwości. Podobnie jest w przypadku pytania czym jest technologia UFO.”

Czytaj więcej: Technologia UFO z odtajnionych nagrań

Technologia UFO, a nasze możliwości cywilizacyjne

„Ta technologia jest na poziomie kilku generacji naprzód od tego, co obecnie postrzegamy jako technologia nowej generacji. To jest coś, co może być pięćdziesiąt, a może i tysiąc lat przed nami.”

„Wszechświat jest pełen skrótów i luk.” – tłumaczy Elizondo. „Mamy czasoprzestrzeń – czas i przestrzeń są połączone. Są rozciągalne i mogą się kurczyć. I jakkolwiek dziwaczne to może być – to jest właśnie to, co widzimy.

Czasoprzestrzeń może być zakrzywiana bazując na masie lub dużej ilości energii.” Jako cywilizacja widzimy dopiero wierzchołek góry lodowej wiedzy, która będzie niezbędna do zrozumienia czym są te obiekty.

„Z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego istnieje pewna zależność pomiędzy obserwacjami UFO / UAP i naszymi technologiami nuklearnymi. Mówimy o napędzie nuklearnym, energii atomowej czy systemach broni jądrowej. Te same obserwacje poczyniły inne kraje – mieli takie same incydenty. Więc mówimy o sprawie o zasięgu globalnym.”

„W przypadku marynarki wojennej USA mieliśmy do czynienia z wyłączaniem systemów broni jądrowej. Chciałoby się zatem powiedzieć, że cokolwiek to jest – jest nastawione pokojowo. Jednak w innych krajach, które również doświadczyły ingerencji w ich broń atomową – systemy były włączane. Dla mnie to jest trapiące.”

Czytaj również: Dlaczego UFO interesuje broń nuklearna?

5 cech szczególnych technologii UAP

5 cech szczególnych technologii UAP

Technologia UFO, którą obserwujemy potrafi wchodzić w interakcję z naszą technologią atomową. Ale jest też inna zależność, którą obserwujemy. UFO / UAP najczęściej obserwowane jest w pobliżu wody lub w wodzie.

„Generalnie jest pięć charakterystycznych czynników, które możemy wymienić w odniesieniu do tej technologii. Pierwszym jest prędkość hipersoniczna, drugim – możliwość natychmiastowych zmian kierunków. I kiedy mówię o natychmiastowych zmianach kierunków mam na myśli fakt, że ludzie są w stanie wytrzymać siły 5 G. Nasze najlepsze samoloty mogą wytrzymać siłę około 16 G. W przypadku tych rzeczy mówimy o 300, 400, a nawet 600 G.”

„Jeśli mówimy o prędkości naddźwiękowej mamy na myśli mach 5 lub więcej.” – mówi Elizondo. Mamy samoloty poruszające się z taką prędkością. „Jednak nikt nie oczekuje od takiego samolotu, że będzie robił nagłe zwroty o 90 stopni. Żeby nadać temu kontekst – kiedy nasz SR-71 Blackbird lecący z prędkością około 5200 km/h chce zrobić obrót w prawo – zajmuje mu to około pół stanu Ohio. Nie oczekujesz że skręci o 90 stopni. A to jest coś co obserwujemy.”

Należy dodać, że prędkości hipersoniczne, osiągane przez nieidentyfikowane obiekty pozbawione są sygnatur – zarówno dźwiękowych, jak i w postaci oparów.

„Trzecia cecha charakterystyczna to możliwość maskowania. Nazywamy to niską obserwowalnością. Czwartą umiejętnością jest poruszanie się transmedialne, czyli umiejętność do poruszania się nie tylko w atmosferze, ale prawdopodobnie także w środowisku próżniowym – w kosmosie oraz w wodzie.”

„Mamy wodnosamoloty, ale to nie są ani dobre samoloty, ani dobre łodzie ze względu na kompromis konstrukcyjny. Z kolei te obiekty, które udaje nam się zaobserwować również w wodzie, dokonują rzeczy, które przekraczają wszystko co nam znane na naszej planecie.”

Piątą cechę charakterystyczną stanowi możliwość pokonywania grawitacji bez widocznych środków napędowych i powierzchni sterujących, takich jak skrzydła.

Czytaj również: Luis Elizondo: nowe fakty o UFO oraz: Co jeśli mówimy o dwóch odrębnych zjawiskach UFO?