NASA zajmie się badaniem UFO

3 maja Senator Bill Nelson został zaprzysiężony na 14 administratora NASA. Administrator Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej jest najwyżej rangi urzędnikiem w niezależnej, podległej bezpośrednio prezydentowi USA agencji. Tym samym były astronauta staje się głównym źródłem przywództwa w NASA, odpowiedzialnym za wizję agencji, ustalenie jej priorytetów i budżetów. Od tego momentu NASA zajmie się tematem UFO?

Administrator NASA o UFO

„Amerykanie od dawna fascynują się UFO. Opinia publiczna widziała filmy, które nagrali piloci marynarki wojennej. Czy uważasz, że istoty pozaziemskie się z nami skontaktowały?” – pyta Rachel Crane, korespondentka ds. Przestrzeni Kosmicznej i Innowacji. „Rozmawiałem z tymi pilotami.” – odpowiada Bill Nelson.

„Są pewni, że widzieli coś zupełnie realnego. Oczywiście widzieliśmy nagrania z ich odrzutowców. Co to jest? Tego nie wiemy. Teraz, kiedy jestem w NASA zwróciłem się do naszych naukowców. Powiedziałem: czy moglibyście spojrzeć na to z naukowego punktu widzenia? Sprawdźcie czy jesteście w stanie ustalić czy możemy mieć na ten temat lepsze pojęcie. Nie wiemy czy są to obiekty pozaziemskie. Czy to wróg. Czy to złudzenie optyczne. Nie sądzimy, żeby mogło być ze względu na charakterystykę, którą opisali piloci odrzutowców. Widzieli, że to się obraca. Ostatecznie – chcemy się dowiedzieć. I to próbujemy zrobić.”

Administrator NASA o UFO

„Jak uważasz, co to jest?” – próbuje dopytywać korespondentka. „Nie mam żadnego pojęcia. Dlatego zwróciłem się do naszych naukowców.” – odpowiada Administrator Nelson. „Co powiedzieli?” – pyta Rachel Crane. „Sprawdzają to. Chciałabyś, żeby dać Ci znać kiedy zdobędę jakieś odpowiedzi?” – słyszymy od Nelsona. „Proszę! Chcę wiedzieć tak samo bardzo jak Ty i tak samo jak opinia publiczna” – mówi z uśmiechem korespondentka.

„Pentagon wkrótce ujawni swój raport odnośnie UFO. Ale kiedy ludzie myślą o tajemniczych rzeczach latających po niebie i obcych – myślą o NASA. Czy Wy także mieliście jakieś briefingi, byliście zaangażowani w sprawę w jakikolwiek sposób?”

Czytaj więcej: Raport o UFO dla Kongresu US – co nowego?

„Właściwie ja miałem odprawę w tej kwestii kilka lat temu w charakterze Senatora Komisji Sił Zbrojnych. NASA odpowiednio będzie monitorować sprawę oczami naukowców. To właśnie robimy.” korepondentka Crane dopytuje jednak: „Czy uważasz, że agencja powinna być bardziej zaangażowana w tą sprawę?”

„Jest.” – odpowiada Nelson. „Właśnie to zapoczątkowałem. Jestem tu od miesiąca i właśnie to zacząłem.” – mówi z uśmiechem na twarzy. „A czy współpracujecie z Pentagonem w kwestii raportu?” – dopytuje dziennikarka. „Nie pracujemy z nimi, ale mogę zagwarantować, że jeśli coś znajdziemy – Pentagon będzie chciał wiedzieć.”

Sprawdź również: Obcy istnieją – mówi były dyrektor programu kosmicznego Izraela