NASA zajmie się badaniem UFO

3 maja senator Bill Nelson został zaprzysiężony na 14-go administratora NASA. Administrator Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej jest najwyżej postawionym urzędnikiem w niezależnej, podległej bezpośrednio prezydentowi USA, agencji. Tym samym były astronauta staje się głównym źródłem przywództwa w NASA odpowiedzialnym za wizję agencji, ustalenie jej priorytetów i budżetów.

Czy od tego momentu NASA zajmie się tematem UFO? Z wywiadu Billa Nelsona dla CNN Business wynika, że jest to wysoce prawdopodobne.

Administrator NASA o UFO

„Amerykanie od dawna są zafascynowani UFO. Opinia publiczna widziała filmy, które nagrali piloci marynarki wojennej. Czy uważasz, że istoty pozaziemskie się z nami kontaktowały?” – pyta Rachel Crane, korespondentka ds. Przestrzeni Kosmicznej i Innowacji.

„Rozmawiałem z tymi pilotami.” – odpowiada Bill Nelson. „Są przekonani, że widzieli coś zupełnie realnego. Rzeczywiście wszyscy widzieliśmy nagrania z ich odrzutowców. Co to jest? Tego nie wiemy. Teraz, kiedy jestem w NASA, zwróciłem się do naszych naukowców prosząc ich, by spojrzeli na to z naukowego punktu widzenia i sprawdzili czy jesteśmy w stanie ustalić czy możemy mieć na ten temat lepsze pojęcie.”

„Nie wiemy czy są to obiekty pozaziemskie czy to wróg.” – dodaje Nelson. „Nie sądzimy jednak, żeby mogło to być złudzenie optyczne, ze względu na charakterystykę, którą opisywali piloci odrzutowców. Widzieli, że obiekt się obraca. Tak czy inaczej, chcemy się dowiedzieć. I to próbujemy zrobić.”

Administrator NASA o UFO

„Jak uważasz, co to jest?” – dopytuje korespondentka. „Nie mam żadnych przypuszczeń. Dlatego zwróciłem się do naszych naukowców.” – odpowiada Administrator Nelson. „Co powiedzieli?” – Rachel Crane nie daje za wygraną. „Sprawdzają to. Chciałabyś, żeby dać Ci znać kiedy zdobędę jakieś odpowiedzi?” – słyszymy od uśmiechniętego Billa Nelsona. „Proszę! Chcę wiedzieć tak samo bardzo jak Ty i tak samo jak opinia publiczna” – słyszy w odpowiedzi.

„Pentagon wkrótce ujawni swój raport odnośnie UFO. Ale kiedy ludzie myślą o tajemniczych rzeczach latających po niebie i obcych – myślą o NASA. Czy Wy także mieliście jakieś briefingi, byliście zaangażowani w sprawę w jakikolwiek sposób?”

Czytaj więcej: Oficjalny raport Pentagonu o UFO

„Właściwie ja miałem odprawę w tej kwestii kilka lat temu w charakterze Senatora Komisji Sił Zbrojnych. NASA odpowiednio będzie monitorować sprawę oczami naukowców. To właśnie robimy.” korepondentka Crane dopytuje jednak: „Czy uważasz, że agencja powinna być bardziej zaangażowana w tą sprawę?”

„Jest.” – odpowiada Nelson. „Właśnie to zapoczątkowałem. Jestem tu od miesiąca i właśnie to zacząłem.” – mówi z uśmiechem na twarzy. „A czy współpracujecie z Pentagonem w kwestii raportu?” – dopytuje dziennikarka. „Nie pracujemy z nimi, ale mogę zagwarantować, że jeśli coś znajdziemy Pentagon na pewno będzie chciał wiedzieć.”

Sprawdź również: Obcy istnieją – mówi były dyrektor programu kosmicznego Izraela